Kim bu Özlem Zengin ! Neden Hedefte.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 yılında mezun olmuş. Mezuniyetinden sonra bir süre Amerika’da yaşamıştır. Türkiye’ ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yapmış olup 1998-2001 yılları arasında Kanal 7’ de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği “HAYATIN İÇİNDEN” adlı televizyon programını hazırlayan aslında bir aydın gazetecidir.

Kim bu Özlem Zengin ! Neden Hedefte.
27 Haziran 2020 - 00:02

Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği “KADEM” kurucu üyesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği yapmıştır.

Medya alanında çalışmalarına devam etmiş ve ÜLKE TV de Türkiye ve dünya gündeminin özellikle kadınların bakış açısından değerlendirildiği “İNCE FİKİR” programını hazırlamış ve sunmuştur.
İyi derecede İngilizce bilen Zengin, evli 3 çocuk annesidir.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde siyasete AK Parti 27. Dönem Milletvekili Adayı olarak katılmıştır.
Mesleği olan Avukatlığı geçici olarak askıya almış olan Özlem Zengin Ak partiden Millet vekili seçilerek Bu milletin parti ayırımı yapmaksızın haklının daima hakkını arayan seçkin, saygın bir milletvekili olarak Ak Parti grup başkan vekilliği görevini sürdürmektedir.

İnsancıl yaklaşımı ve olaylara tarafsız bakışı nedeni ile ülkenin neredeyse tamamının takdirini kazanan ender bir kişiliğe sahip tam bir hanım efendidir.

Mecliste bayan milletvekillerinin örnek aldığı özellikle Türk kadınlarının hayranlık duyduğu ve hemcinslerinin gururunu okşayan özel bir hanım efendi ve o her şeyden önce bir annedir.

Toplumun içine nefret tohumları ekmeyi meslek haline getirmiş kutuplaştırmayı kendilerine vazife edinen sosyal medya farelerinin hucumundan bugünlerde nasibini alan bir milletvekili olarak göze çarpmaktadır.
Dürüst ve samimi hatta örnek davranışları ile toplumun saygısını ve sevgisini kazanan Özlem Zengin ve benzeri milletvekillerine bu son dönemde kasıtlı olarak yapılan saldırı niteliğindeki eleştirilerin nereden yapıldığı, neden yapıldığı toplumun büyük kesimi tarafından bilinmiş olsada, bunlar hala çamur at izi kalsın davranışlarına devam etmektedirler.

Bilmelilerki Özlem Zengin ve benzeri milletin vekilleri bu tutum ve davranışlardan dolayı zerre motivasyon eksikliği yaşamayacakları gibi daha çok çalışarak bu karalama ve iftira kumpaslarını azim ve kararlılıkları ile yok edeceklerdir.
Bir bayan milletvekili olarak sosyal medya tweetter hesabından yaptığı bir paylaşıma gelen eleştirilerin akla zarar eleştiriler olup olmadığını halkın takdiri bellirleyecektir.

İşte O tweet

İster Köyde 
İster F-35 kokpitinde
İster Okulda çarşıda evde 
İsterse Meclis’te  
Hilafsız Başörtüsü “Başörtüsüdür”.
Sadece bir gerçeğin tespiti üzerine yazılanlarsa “Nefret Suçunun” resmidir. 
Ve 1000 yıl sürecek iddiasıyla bu suçu işleyen kafa mıh gibi aynı yerindedir.

İşte Yanıtlar...

    


         

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam