Reklam
Reklam

KIBRIS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR...

Sayın Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın açıkladığı Maraş bölgesinin ziyarete açılmasının da Kıbrıs’ımıza ve Türk Dünyasına hayırlı olmasını dileriz.

KIBRIS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR...
16 Ekim 2020 - 20:38 - Güncelleme: 17 Ekim 2020 - 21:45

TÜRK DÜNYASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ...

KIBRIS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR DEDİ.
Şener Ercil Denen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşının yaptığı Radyo programı konuşmasına yüzlerce Türk (STK) dan tepki yağmaya başladı.

KIBRIS TÜRK'TÜR TÜRK KALACAKTIR.

ORTAK BASIN AÇIKLAMASIDIR. 

Konfederasyon Federasyon stk larımızın alt teşkilat federasyon ve dernekleri toplamı ve Dünya türk Birliği Kurucular Kuruluna direkt destek veren 3 Vakıf, 4 Konfederasyon, 21 Federasyon, 3400 Dernek, 21 Platform dahil olmak üzere ; Birlik, 4 Vakıf, 6 Konfederasyon, 37 Federasyon, 6021 Dernek, 97 Platform, temsilen basın açıklamasıdır. 

Değerli basın mensupları, Türk Dünyasının Asil evlatları sözlerime başlamadan önce Kıbrıs'ı Misak-ı Milli sınırlarında tanımlayan ve şartlar uygun olduğunda sınırlarımıza dahil edilmelidir diyen Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile Barış Harekatını düzenleyen Sivil ve Askeri camiayı, Kıbrıs için gözünü bile kırpmadan şehadete koşan kahraman Mehmetçiklerimizi ve yine Kıbrıs’a bir ömür adayan başta rahmetli KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf DENKTAŞ olmak üzere tüm dava insanlarını saygı minnet ve rahmetle anıyoruz. Kut’lu tinleri şad mekanları uçmağ olsun.

KTOEÖS Genel Başkanı Selma EYLEM ve KTÖS Genel sekreteri Şener ERCİL bir radyo programında Türkiye'nin Kıbrıs Türklerini asimile ettiğini, Etnik temizlik gerçekleştirdiğini, yasa çıkartarak zorla soyadı değişiklikleri yaptırdıkları ve Türkiye’nin adım adım KKTC ni işgal ettiğini söyleme densizliği gösteren sözde eğitimci bu zevat Türkiye’nin Barış Harekatını düzenlemeseydi şimdi hangi isim ve sıfat ile hangi bayrağın altında bu kadar rahat özgürlük yaşayacağını da hiç düşünmediği ortadadır.

Diğer bir husus ise eğitimci olarak bu düşüncede olması vahim olmakla birlikte üzücüdür.Şener Elcil acilen bir psikolojik tedaviye alınmalı tedaviye yanıt vermiyorsa Kıbrısn Türk vatandaşlığından çıkarılarak Yunanistan veya Güney Kıbrıs'a gönderilmelidir.

Etnik temizlik, kansız soykırım, asimilasyonun Mısır’da, Tunus’ta, Fas’ta Cezayir’de Libya’da nasıl yapılmış olduğunu tarihi bir ders olarak okutulmalı Türk milletinin tarihte hiçbir zaman asimilasyon yapmadığı öğretilmelidir. 

Türkiye'nin garantörlüğü olmasaydı 1974 Kıbrıs barış Harekatını Mehmetçik yapmamış olsaydı bugün nerede, nasıl durduğunu bir gerçek eğitimcinin öğretmesi gerekir. 

Nüfusu en küçük ilimiz kadar olmayan Kuzey Kıbrıs için 1974 1980 arasında 60 milyon Türk dünyadan ambargo yiyerek yaşamış, 1980 ihtilali ile bir darbeyi yaşayan bu asil Millet Kıbrıslı soydaşlarımız için yaptığı barış hareketi için bedel ödemiştir. 

Bunu dahi kavramayan bu köhne zihniyet 50 yıl geçtiği halde hala İngiliz sömürgesinin koyduğu kurallar ile yaşadığının farkında dahi değil. 

Sömürülen bir ülkemi yoksa hala Türk milletinin Milli gelirinden nemalanan bir ülkemi bunu dahi anlamayacak kadar cahil bir düşüncesi olan Elcil Kıbrıs halkı tarafından derhal istenmeyen adam ilan edilmeli Kıbrıs vatandaşlığından çıkarılmalıdır. 

Sayın Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın açıkladığı Maraş bölgesinin ziyarete açılmasının da Kıbrıs’ımıza ve Türk Dünyasına hayırlı olmasını dileriz.

Bizler Dünya Türk Birliği Kurucular Kurulu ve aşağıda logosu ve teşkilat ismi bulunan bize destek veren tüm STK’lar olarak bu iki sözde eğitimci satılmış milliyetsiz karaktersiz zevatı şiddet ile kınıyor ve diyoruz ki :

KKTC Türktür Türk kalacaktır.
Aksini düşünenler derhal şehit kanları ile özleşmiş vatan topraklarımızı terk etsinler. 

Diğer yandan Kıbrıs'ta Barış için topraklarımızdan bir kısmını vermeliyiz diye demeç vererek satılmış bir zihniyetin sözcülüğünü yapan Mustafa AKINCI ve avanelerinin seçim sürecinden hezimet ile ayrılmalarını ve Kıbrıs a önderlik edebilecek Türk Dünyası ile hareket eden ve bizlerin de isteği olan Türk evlatlarının göreve gelmesi temennimizdir.
Esen kalın.

Türk Türk’ü korumazsa, Tanrı Türk’ü Korumaz !!

Ne Mutlu Türk’üm Diyene !!!

 

Dünya Türk Birliği Kurucular Kurulu Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU'nun protesto çağrısına yüzlerce Sivil Toplum Kuruluşundan destek yağdı.

İŞTE DESTEK VEREN VAKIF, KONEDERASYON, FEDERASYON, DERNEK, PLATFORM VE OCAKLAR İLE TEŞKİLATLARIN BİR BÖLÜMÜ AŞAĞIDAKİ DİBİDİR. 

 KONFEDERASYONLARA BAĞLI FEDERASYONLAR VE DERNEKLER İLE FEDERASYONLARA BAĞLI DERNEKLERİ VE DERNEKLERİN İL İLÇE VE KARDEŞ ÜLKELERDEKİ TEMSİLCİLİKLERİ. 

Dünya Türk Birliği Kurucular Kurulu ( 3 Vakıf, 4 Konfederasyon, 21 Federasyon, 3400 Dernek, 21 Platform ve dahilimizdeki Konfederasyon ve federasyonlardaki (STK)lar ( Murat ÇOBANOĞLU, Berna ÇETİN) Önderliğinde

destek veren Sivil Toplum Kuruluşları . 

1 YOBİDAV vakfı ( Durak Turan DÜZ )

2 İzmir Konfederasyonu (39 Federasyon ve Dernek) 

3 Şanlıurfa Federasyonu 

4 Karşıyaka Kültür ve Sanat Federasyonu 

5 Ege Folklor Dernekler Federasyonu 

6 Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonu 

7 Milli Beka Hareketi 

8 Kızılelma Ocakları

9 Ankara Meclisi 

10 Ayrancılar Yörük ve Zeybek Kültürü Araştırma Geliştirme Derneği (

11 Kütahya Sevdalısı Yürekler Derneği 

12 Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği 

13 AGİSİAD 

14 İnsan Hakları Federasyonu

15 Ege Bölgesi Afyonkarahisar Dernekleri Federasyonu

16 Küçük Menderes Havzası Yörük Türkmen Federasyonu

17 1881 Derneği Tüm Şube ve Temsilcilikleri

18 Bornova Kütahyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği

19 Kemalpaşa Yörükler Derneği

20 Simav Ertuğrul Gazi Yörükler Derneği

21 Kütahya Akoluklular Yardımlaşma Derneği

22 Avrupa Kütahyalılar Federasyonu

23 Konya Beyşehirliler Derneği

24 Ödemiş Pirinççi Köylüleri Kül. Ve Day. Derneği ( Halil Kocakabak )

25 İzmir Trakyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği

26 Türkmen Bağımsızlar Hareketi Türkiye Temsilciliği

27 Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı HIZIRBEK GAYRETULLAH

28 Dünya Türkistanlılar Derneği

29 Konya Beyşehir Sandıkçı Kasabası Derneği

30 Hatay Kayı Boyu Yörük Türkmen Derneği

31 Oğuz Bayındır Akkoyunlu Türk Birliği Derneği

32 Sivil Toplum Örgütleri Derneği

33 Azerbaycan Halklar Dostluğu Derneği

34 Ödemiş Bıçakçı Yörükleri Day. Ve Yard. Derneği

35 Dünya Yörükler Derneği

36 Kütahya Gediz Pınarbaşılılar Sosyal Yard. Ve Dayanışma Eğitim Kültür Derneği

37 Çukurova Sanat Derneği ( Cahide Sürücü )

38 Bayraklı Afyonkarahisarlılar Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği

39 Dünya Azerbaycanlıları Yazarlar ve Medya Derneği

40 Dünya Türkleri Sanayici ve İş Adamları Konseyi

41 Ege Kars Ardahan Iğdır Kültür Yard. Ve Day. Derneği

42 Osmanlı Türkmenleri Yaşatma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

43 Turan Gönüllüleri derneği ( 81 vilayet ve yurtdışı temsilcilikleri dahil )

44 İzmir Karakeçili Yörükler Derneği

45 İzmir Tutaklılar Derneği

46 İzmir Vanlılar Derneği

47 Kemalpaşa Şehit Aileleri ve Gazileri Yard. Ve Day. Derneği

48 Türk işçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği

49 Dilde Fikirde İşte Birlik Federasyonu
b6e94dea-34ca-46b7-9b6f-c305db4cae03.jpgd20b0257-3569-4564-9e98-fead45add4f8.jpgdaymed.jpgfb79b097-97cd-4c49-bf68-83fb59596944.jpg

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum