Reklam
Reklam

Kendisini Ülkesine Adayan Akademisyen.

Katılımcılarına sürekli sorular soran Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “paylaşmak”, “umut ve ummak”, “umursamak”, iş, aile ve kariyer bağlamında “huzur”, “mizaç, karakter ve kişilik”, “Sürdürülebilirlik”, “stratejik plan” ve ilişkili kavramlar üzerinde birlikte düşünme zemini oluşturuyor.

Kendisini Ülkesine Adayan Akademisyen.
17 Haziran 2022 - 22:31
"UMUT OLMAK"

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün daveti üzerine Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Yozgat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kuruluş çalışanlarıyla söyleşi gerçekleştirdi. 

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Müdür Yardımcısı Fahrettin Arslan, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Handan Çalkar ve idareciler ile merkezden 40 civarında çalışanın katıldığı 17 Haziran 2022 Cuma günü düzenlenen toplantıda "Umut Olmak" konusu ele alındı.

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, merkezde yürütülen hizmetlerin kıymetine vurgu yaparak başladığı açış konuşmasında, pandemi sürecinin doğurduğu istenmeyen motivasyon düşüklüğünün ortadan kaldırılması için yapmak istedikleri çalışmalara değindi ve bu bağlamda davetlerine olumlu cevap veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür edip, daha önce birlikte yaptıkları çalışmaları da hatırlattı.

Etkileşimli ve sohbet havasında yürüttüğü seminerinde Prof. Dr. Mustafa Böyükata, kelime ve kavramlar ile bazı ibarelerin izini sürerek, katılımcıların ilgiyle takip ettiği bir etkinlik gerçekleştirdi.
Katılımcılara sürekli sorular soran Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “paylaşmak”, “umut ve ummak”, “umursamak”, iş, aile ve kariyer bağlamında “huzur”, “mizaç, karakter ve kişilik”, “Sürdürülebilirlik”, “stratejik plan” ve ilişkili kavramlar üzerinde birlikte düşünme zemini oluşturdu. Her bir kavram üzerinden farklı açılımlar yaparak ezber bozan tespitlerde bulundu.

“İnsan neyle yaşar?”, “Kendine saygı ama nasıl?” gibi sorular etrafında tartışmalar açan Prof. Dr. Mustafa Böyükata “Anlamaya çalışmadığınla anlaşamazsın” şeklinde ifadeler üzerinden kritik oluşturmayı sağladı. Üzerinde tartışıp gözden geçirilmesi gereken ve sloganlaşan ezberlerin düzeltilmesi gerektiğini ortaya koyup çokça zikredilen olumsuzların istenmeyen ve faydası olmayan algı ve önyargıları beslediğini fark ettirmeye çalıştı. Prof. Dr. Mustafa Böyükata, geçmişte çok zor şartlar altında korunmuş olan Türkiye’nin, bu günlere gelişi hep umut olan insanların çabasıyla mümkün olduğunu belirtti. 

Merkez çalışanlarının düşüncelerini paylaşma fırsatı bulduğu buluşmanın sonunda, programın faydalı olduğu ve kendilerini memnun ettiği katılımcılar tarafından ifade edildi.


www.haberpars.com

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum