Reklam
Reklam

İşte O Kaza Sil Baştan Muhakeme Edilecek.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, İsmail Güneş Hayatını kaybetmişti.

İşte O Kaza Sil Baştan Muhakeme Edilecek.
27 Kasım 2020 - 21:55

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 25 Mart 2009'da meydana gelen ve BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, İsmail Güneş ile helikopter pilotu Mustafa Kaya İstektepe'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili haklarında dava açılan 4 kamu görevlisi, 8 Ocak 2021'de Kahramanmaraş 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturmayı tamamladı. Aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta'nın da bulunduğu 4 kamu çalışanı hakkında "görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN YARGILANACAKLAR

Hazırlanan iddianame, 5. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Cumhuriyet Başsavcı vekili Osman Göğebakan ve Savcı Süleyman Yalçın tarafından hazırlanan 89 sayfalık iddianamede helikopterin düştüğü tarihte Adana Jandarma Bölge Komutanı olan emekli Korgeneral Ali Lapanta, eski Kurmay Başkanı Mazlum Koçoğlu, dönemin Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal ve eski Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru hakkında 'Görevi kötüye kullanma' suçundan 2 yıla kadar hapis istedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum