Reklam
Reklam

Heykeli Dikilecek Kaymakam Nurhak Kaymakamı

Genç, Zeki, Çalışkan ve üretebilen bir kaymakam olarak dikkatleri çeken Cihat KOÇ Kahraman Maraş İlimizin Nurhak Kaymakamı.

Heykeli Dikilecek Kaymakam Nurhak Kaymakamı
28 Haziran 2020 - 14:37 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 15:07

Genç bir ilçe mülkiye amiri olarak atandığı Kahraman Maraş Nurhak ilçe Kaymakamlığına geldiği günden beri halkın kahramanı, sevgilisi haline geldi.

İlçe halkının takdirini alan genç Kaymakam Cihat KOÇ şimdiye kadar ilçede yapılmayanları yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Tek kuruş kamu kaynağı kullanılmadan ilçe halkının İMC usulü Nurhak dağına yaptığı devasa bayrak, ölçüleri ve rakamları ile muhteşem mesajlar vermekte.

İlçe Kaymakamlık basın bürosunun verdiği bilgide;Kaymakamımız sayın Cihat Koç önderliğinde kamu kaynağı kullanılmadan ve hiçbir canlıya zarar verilmeden Nurhak dağının 1923. metresinde 2023 metrekare boyalı alana yapılan ülkemizin en büyük ay-yıldızı ilçemize hayırlı olsun...

3090m rakımlı Nurhak dağının 1923.m, 10 bin metrekare çerçeve içerisine,
2023 metrekare boyalı alanla kamu kaynağı kullanmadan Türkiye’nin bu yükseklikte ki nizami ölçülerde en büyük yığma taş ay yıldızını inşa ettik.

Bundan 20 yıl önce aynı ilçede kaymakamlık yapan mevkidaşının 32 yaşında ölümü nedeniyle ilçe halkı tarafından adına yaptırılan çeşmenin geçen zamanla yıkılıp, akmayan suyu ile emekli olmuş halini gören kaymakam Cihat KOÇ, ilçede hayırla yad edilen Ömer Kızıltaş isimli Kaymakam adına yaptırılan çeşmenin onarımının yapılmasını sağlıyarak ilçe halkının hizmetine sokması ayrıca takdire şayan bir davranış olarak ilçe halkı tarafından değerlendirildi.

Haber erdem karabulut
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum