Hayret, Ahmet Nejdet Sezer Yaşıyormuş !

Kendisini seçip Cumhurbaşkanı yapan hükümete Anayasa kitapçığını fırlatarak Ülkenin bir anda kaderini değiştiren kişi olarak tarihe kara bir not düşen Sezer nihayet konuştu....

Hayret, Ahmet Nejdet Sezer Yaşıyormuş !
16 Ekim 2020 - 11:16
Reklam

        Kendisininde bir dönem Başkanlığını yaptığı Anayasa mahkemesinin üyelerinden birinin Binanın ışıklarının açık olduğunu gösteren bir fotoğrafı paylaşarak "ışıklar yanıyor" ifadesi sosyal medyada çeşitli tartışmalara neden olmuştu.  

"ışıklar yanıyor"
Paylaşımı darbeyi çağrıştıran eski bir alışkanlık olarak algılanınca AYN Üyesi Engin Yıldırım paylaşımı silmeyle birlikte bir açıklama yaparak "Yanlış anlaşıldım kamuoyundan özür diliyorum" ifadesini kullanmıştı.

Ülkemizde demokratik yapıyı değiştirmek isteyen güçler zamanla Ankara'da  Genel Kurmay Başkanlığı'nın gece çalışma saatlerinin uzadığı günleri fotoğraflayıp ertesi gün gazetelerde manşete taşıyarak " Dün gece Genel Kurmay Başkanlığının ışıkları gece geç saate kadar yandı" manşetini atarak hükümete uyarıda bulunma alışkanlığını sergiliyordu.

Sosyal medyada tepki bu eski alışkanlıkları sürdürenlerin hezeyan içinde oluşuna yapılan bir tepki olarak gündemde bir iki gün kalıp tam unutuldu derken eski Cumhurbaşkanımız Ahmet Nejdet Sezer'den açıklama geldi.

İşte açıklamanın içeriği.

“12 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun 97’nci yılıydı. Bu yüzden Ankara’da tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ışıkları açıktı.”

Ülkemiz Sayın Ahmet Nejdet Sezer' den sonra Suriye içlerine yüzlerce sınır ötesi operasyon düzenledi, PKK ile ilgili yüzlerce operasyon yapıldı Sezer'den tek ses çıkmadı.
Fırat kalkanında ses çıkmadı, Diyarbakır olaylarında çıt yok.
Gar baskını katliamında tek açıklama gelmedi.

Libya, Suriye ,Mısır, hatta Rusya uçağının düşürüldüğünde dahi tek kelime açıklama yapılmadı.
Adalar, Kıbrıs, Azerbaycan Karabağ sorununda tek satırlık açıklama yapmayan Ahmet Nejdet Sezer'i hiç kimse anlayamadı.

Bu suskunluğunu Yunanistan adalarımızın silah yığınağı yaptığında dahi tek kelime konuşmayan Sezer AYM üyesi için suskunluğunu bir satırla bozan Sezer toplumda şaşkınlıkla karşılandı.

Hiç bir şehidimizin cenazesinde görülmeyen Ahmet Nejdet Sezer için sosyal medyada " Eski Cumhurbaşkanımız Ahmet Nejdet Sezer yaşıyormuş haberimiz yok" şeklinde yorumlara neden oldu.

Keşke hiç konuşmasaydı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam