Reklam
Reklam

Galata Olympos Diye Bir Yer Var.

Anlayış farklı, Hizmet Farklı, Duruş Farklı. Her Şeyi İle Hayata Bakışları Farklı. Ülkemizin Gerçek İşletmecilerine Örnek Bir İşyeri.

Galata Olympos Diye Bir Yer Var.
13 Kasım 2020 - 11:10 - Güncelleme: 13 Kasım 2020 - 12:06

İşini severek ve isteyerek önemseyenler kendi imkanları ile yağlarında kavrulmakta.

Bunu başaran ender işletmelerden birisi ise Tarihi galata köprüsü içerisindeki hem yemek hemde yarı eğlence mekanı olarak görülen balık restaurantlarından birisi olan "Galata Oliypos" isimli balık evi.
Neredeyse in- cin top atıyor, denecek kadar az sayıda,

Yabancı ve yerli turistin adım attığı yerde her iş yerinin önünde adeta müşteri kapma yarışı yaşanırken Galata Olympos isimli balıkevinde bu mücadeleye katılmadığını görünce sorma gereği duyduk.
Covit 19 nedeni ile evlerine sıcak bir yiyecek götürme yarışında olunan bu kadar çok sayıda işletmenin olduğu yerde siz ve sizin personelin bu yarışta olmamasının nedeni nedir.

Cevap ilginç ve bir okadarda manidar.
"Rızkı veren Allahdır."

Ne kadar çaba gösterirsen göster ancak kısmetin kadar faydalanırsın.
Biz Anadolu kültürü ile yoğrulduk.

Bu mütevazi işyerinde ise rızkın allahtan geldiğine inanarak hareket etmekteyiz.
Bizi bu tutumumuzdan dolayı tanıyan müşterilerimiz mevcutta bir hayli var.

Onlar bizim anadolu kültürü olan örf, adet, geleneklerimizden tanıyorlar.

Biz müşteri gözü ile bakmaz işyerimize gelenlere misafirimiz olarak bakarız.

Bu nedenle yerli ve yabancı misafirlerimiz gelirler ağırlarız ve hayatımızı kazanırız. Bu tutumumuzdan dolayı burada müşteri kapma yarışından çok misafirlerimize daha iyi hizmet edebilme yarışını yapmaktayız.

Neredeyse ülkemizin tamamınada bu dünyayı saran Covit 19 Corona virüs için imdat çığlıkları atılmakta.

Tüm sıkıntıların aşılabilmesi ve esnafın ayakta kalabilmesi için acil desteğe ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Esnaf odaları devletten ve hükümetten beklentilerini şöyle sıralarken bu işletmenin mütefazi tutumu karşısında şaşmamak elde değil.

Gemelde esnaf odaları küçük işletmeler adına taleplerini sıralarlar ve devletten, hükümetten 

“Öncelikle bu insanların bu zor zamanında bu zorunlu giderlerini yapabilmek adına çok acilen faizsiz ve en az 2 yıl ödemesiz krediye ihtiyacımız var talebinde bulunurken,

Esnafın hiçbir şekilde sosyal güvenlikten de yararlanmadığını ifade ederken, en azından şu süreç içerisinde sosyal güvenlik yüklerimizin fonlardan karşılanmasını istiyoruz diyerek talep ederlerken, Oliupos balık evinin hiç bu konulara girmemesi takdire şayan bir durum.

Bir çok esnaf bugün bizim Bağ-Kur primi dediğimiz 4/B sigortalılarımızın ödemek zorunda olduğu aylık prim  bin 200 TL civarında.

Esnaf evinde bir tencere kaynatacak parayı bulamıyor çığlıkları atılırken, insanlar geçimimizi sağlayamıyoruz devlet yardım etmeli şeklinde konuşup beklendilerini sıralayıp ilgili kurumlara çağrı yapıyor.

Tüm bu ifadeler açık bir şekilde toplumun herkesiminde dillendirilirken ekonomik bazı yüklerin esnaftan istenmesi, aksi halde  birçok esnafın kepengini bir daha açmamasına sebep olacak şeklinde konuşması gazete bültenlerinin ekonomi sayfalarına taşınır bir zaman dilimi ortada hala sıcaklığını korumakta.

 Bu durum açık seçik ortadayken hala kendi yağında kavrularak devlete yük olmanın aslında millete yük olmak olduğunu vurgulayan  Galata OL İYİ MPOS Balık evi ilgililerine biz www.haberpars.com ailesi olarak işlerinde başarılar diliyor, benzeri işletmelerin artmasını temenni ediyoruz.www.haberpars.com.
Pars Onur.


 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum