Reklam
Reklam

En İnatçı Balıkçı...

Dünyada bir ilk olan Deniz canlıları müzesinin kurucusu Kenan Balcı İBB başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından tapulu arazisinde kurduğu müze yıkılınca müzeyi daha iç kısımlara taşıyarak yine halka ve özellikle çocuklara ücretsiz hizmet vermeye devam ediyor.

En İnatçı Balıkçı...
17 Eylül 2021 - 21:20 - Güncelleme: 17 Eylül 2021 - 21:38
 

Çocuklarına adeta sevgili dedesi olan Balıkçı Kenan Balcı hiç bir çocuktan para almadan ikramda bulunmayı ihmal etmiyor.

Verdiği tüm mücadeleyi hukuk çerçevesinde vermeyi sürdüren Kenan Balcı uğradığı hukuksuz yıkımdan dolayı tüm ilçe halkının desteğini arkasına almış olsada sonuç değişmedi.

Ülkenin ilk ve tek olan deniz canlıları müzesinin bulunduğu alanı işgal diye kaldıran İBB onun bu gönüllü hayır severliğinin önüne geçemedi.

Balıkçı Kenan Balcı adeta Deniz canlıları müzesini işyerinin içine taşıyarak ilçe halkının ve çocuklarımızın deniz canlılarını tanıtmaya devam etmesi takdire şayan bir durum...

Bu hafta Beylikdüzü din adamları Balıkçı Kenan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni ziyaret etti.
Bolluk ve Bereket duası eden din adamları Afrin’deki mehmetçikler içinde dua etti.

Türkiye’nin ilk ve tek balık müzesi olan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni ziyaret eden Beylikdüzü din adamları bolluk bereket duası etti.

Verimsiz geçen balık sezonunun ardından dua eden din adamları ‘Allah’ım bize bu tezgahlarda iri iri balıklar görmemizi nasip eyle, balık bol olsun ucuz olsun herkes yesin, herkese şifa olsun, balıkçımızın da halkımızın da yüzü gülsün’

MÜZEDE YOK YOK!

Gerçekleştirdikleri ziyarette mumyalanmış balıkları da inceleyen din adamları büyük uğraş vererek bu müzeyi vatandaşlar sunan Balıkçı Kenan Balcı’ya da teşekkür ettiler.Büyük, küçük bin 500’ün üzerinde balık türünün olduğunu belirten Kenan Balcı, ‘Burada değerli din adamlarımız ile birlikte sınır ötesinde mücadele eden mehmetçiklerimiz için dua ettik.

Bolluk ve bereket duası ettik.
Hocalarımız aynı zamanda müzemizide gezdiler.

Her gün müzeye yeni balıklar ekliyoruz.
Öğrencilerimizin, çocuklarımızın denizlerimizdeki balıkları öğrensinler diye burada yakından görme fırsatı sunuyoruz.

Ücretsiz olan müzemize herkesi bekliyoruz’ şeklinde konuştu.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi Balıkçı Kenan tesislerinde bulunan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi dev köpekbalıklarından, vatoz balıklarına, kılıç balıklarından, orkinosa kadar bir çok balık çeşidini bünyesinde barındırıyor.


1960'lı yıllarda Kadıköy'de başlayan serüven, artık, balıkta marka olmuş BALIKÇINIZ KENAN olarak hizmete devam etmektedir.

Anadolu'dan göçle gelen, Kadıköy iskelesinde yorgan ipliği ile olta yapıp balık tutmaya çalışan küçük bir çocuğun hikayesi bu aslında..

Tuttuğu birkaç istavriti sonraları çok ve devamlı olacak müşterilerine satmaya başlayan BALIKÇI KENAN zamanla balık konusunda tecrübe ve kendine göre müşteri kazanmıştır. 

Biz biliyoruz ki; dürüst saygılı satıcı oldukça takdir eden müşteri sayımız da gün geçtikçe daha da çoğalacak!


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum