Reklam
Reklam

Dünya Karabağ'ı Takibe Aldı.

Dün gece yarısı Azerbaycan'ın Bakü'den sonra ikinci büyük şehri Gence'ye füze saldırısı düzenleyerek sivil halkı şehit eden Ermenistan Ordusu yerle bir oldu.

Dünya Karabağ'ı Takibe Aldı.
18 Ekim 2020 - 19:32 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 19:45

Gelişmeleri dünya sessizce takip ederken Azerbaycan ordusunun iki uçağını düşürdüğü ermenistan ordusunun darma dağın er meydanından kaçtığını şaşkın şaşkın izlemeye başladı.
Dünya Ermenistan için dağ fare doğurdu misali bakarken Azerbaycanın kararlılığı ise Türk milleti birlik olunca nelere kadirmiş şaşkınlığını yaşıyor.

İKİ ERMENİ SAVAŞ UÇAĞI BİRDEN DÜŞÜRÜLDÜ

Azerbayan Savunma Bakanlığı yaptığı son dakika açıklamasında, Ermenistan'a ait 2 Su-25 tipi savaş uçağının vurulduğunu bildirdi. Vurulan uçakların pilotunun akıbeti bilinmiyor.

S-300 HAVA SAVUNMA SİSTEMİ DE YOK EDİLDİ..

Ermenistan'a vurulan darbe savaş uçağı ile de sınırlı kalmadı. Ermeni ordusuna ait S-300 Hava Savunma Sistemi de hava saldırısı ile yok edildi. Hava saldırısını SİHA'ların gerçekleştirdiği belirtiliyor.

SAVUNMA BAKANI AKAR'DAN KUTLAMA...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycanlı mevkidaşını telefon ile aradı. Karabağ ile ilgili son durumun ele alındığı görüşmede, Bakan Akar, düşürülen iki Ermeni uçağı için Azerbaycan ordusunu tebrik etti.

NE OLMUŞTU?

Ermenistan, sahada hiçbir varlık gösteremeyince sivilleri hedef alan kalleş saldırılara başlamıştı.

Gence ve Mingeçevar'a gece yarısı saldıran Ermenistan, füzeli saldırıda 13 kişiyi şehit etti, çok sayıda kişiyi yaraladı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum