Reklam
Reklam

Dünya'da Bir Benzeri Olmayacak.

Türkiye'nin Otomobili'ne meteorolojik veri desteği sağlayacak.

Dünya'da Bir Benzeri Olmayacak.
07 Kasım 2020 - 12:00

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Türkiye'nin Otomobili'ne meteorolojik veri desteği sağlayacak.

Türkiye'nin  Otomobili Girişim Grubu ile paylaşılacak meteorolojik veriler sayesinde  Türkiye'nin Otomobili'ni kullanacak sürücüye anlık gözlemler, tahmin, erken  uyarılar ve rota önerileri sunulacak.

Meteorolojik verilerle aracın pil güç  tüketiminin optimize edilmesi sağlanacak ve doğru menzil hesaplamaya katkıda  bulunulacak AA muhabirinin, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından TBMM Plan ve Bütçe  Komisyonuna sunulan rapordan yaptığı derlemeye göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü  ile Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu AŞ (TOGG) arasında, meteorolojik  verilerin elektronik ortamda karşılıklı paylaşılması amacıyla çalışma  başlatıldı.

TOGG ile paylaşılacak meteorolojik veriler sayesinde sürücüye anlık  gözlemlerin gösterimi, tahmin, erken uyarılar ve rota önerileri sunulacak.

Meteorolojik veriler sayesinde aracın pil güç tüketiminin optimize  edilmesi sağlanacak ve doğru menzil hesaplamaya katkıda bulunulacak.

TOGG  tarafından sağlanacak anlık sensör verilerinin de MGM'ye gerçek zamanlı  iletilmesi planlanıyor. Aracın silecek, hız, sıcaklık sensörlerinden alınacak  veriler, MGM tarafından hazırlanan anlık durum bilgilendirmeleri ile hava  tahmininde kullanılabilecek.
 
Söz konusu iş birliğine yönelik olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında bir protokol imzalanacağı öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum