Reklam
Reklam

Devletimizin Hazinesi Bu Anne Ve Çocuğun Arkasında !

Burası Anadolu'muzun gözden Irak bir şehri değil. Burası İstanbul'un göz bebeği Beylikdüzü ilçesi.

Devletimizin Hazinesi Bu Anne Ve Çocuğun Arkasında !
14 Ağustos 2020 - 01:34 - Güncelleme: 14 Ağustos 2020 - 23:09

Bu metrobüz durağı ise Esenyurt ve Beylikdüzü ilçelerini birbirinden ayıran en merkezi metrobüs durağı olan Beylikdüzü Marmara park metrobüs durağı.

Burası iç işleri bakanı sayın Süleyman Soylu'nun Alel acele emniyet teşkilatına dahil ettiği Emniyet gece bekçilerinin Asli görevleri olan metrobüs çıkışında kimlik kontrolü ile insanları adeta bunalttıkları bir durak.

Burası İstanbulumuzun göz bebeği olarak bilinip iyi hizmetlerinden dolayı 800 bin oy farkı ile Ekrem İmamoğlu'nu İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanlığına taşıdığı ilçe Beylikdüzü ve bu ilçemizin  Merkez Metrobüs durağı.
Ne Büyük şehir zabıtası görüyor, ne belediye yetkilileri.

Burası Beylikdüzü Belediye başkanlığına sadece 250 metre uzaklıkta.

Burası metrobüs köprüsünün altında hem Esenyurt polisinin Hemde Beylikdüzü polisinin araçlarının park ettiği mesafeye sadece 50 metre uzaklıkta.

Burası kendisini ayrıcalıklı insan sınıfına sokmuş başta hayvan hakları ile ilgili ön planda tutan her sokağında yüzlerce hayvan yemi bırakarak sokakları kedi, köpek maması ile kirleten, medeni olduklarını düşünen insanların köprü üstünde umurlarında olmadan geçtikleri ve bakmaya dahi tenezül etmedikleri bir yaşanabilir ilçe olarak lanse edilen en medeni ilçemiz.

Köprü üstünde battanyeye bürülü bir Anne ve henüz 6 Aylık dahi olmayan yavrusu ile gecenin saat 03.00 da uyuyan, oradan geçenlere ve devleti yönetenlere örnek teşkil edercesine, köprüden geçen  insanlara ben insanım beni fark edin diyerek haykıran bir Anne'nin yaşama ve insanlara attığı sessiz çığlığın adresi.

Kendisini fark etmeden geçen insanlara özellikle sokaklarda gördükleri sokak hayvanlarına tabak tabak mama dağıtan siz insanlara beni bu yavrumla burada yattığımı görüp bir sıcak çorba veya bir bardak süt getirmeyen insanlara bir kez daha düşünün diyerek haykıran bir annenin feryadının duyulmadığı bir yer.

Dili olmayan kedi ve köpekle parası olmayan insanın eşit olduğunu anlatmaya çalışan bu Annenin feryadını bakalım kimler nasıl duyacaktır.

Burası gayet insani bir durumda sadece mendil satarak geçimini sağlamaya çalışan fakat devletin hazinesinin kendisinin emrinde olduğunu söyleyen Hazine ve Maliye bakanımızın asla farkında olamayacağı bir annenin dramının ortada olduğu fakat açıkta görüldüğü halde Devleti temsil eden görevlilerin gözlerinin göremeyeceği kadar saklı ve köprü üstünde gizli bir yer.

Bu gizli saklı yeri görmek için önce insan olmak gerek.
Sonra bakmasını bilmek gerek.

Burası tuvalet ihtiyacı olduğunda, bebeğini battaniyesini alarak en yakın camiye gitmek için  iki kilimetre gidebileceği uzaklıktaki bir yer.

Burası aydınlık, fakat insanların, devlet yetkililerinin asla göremiyeceği kadar kuytu bir yer.
Burası Vijdanların yok olduğu Beylikdüzü Marmara park metrobüs durağı.

Burası İstanbul Sözleşmesini savunan en sıkı ilçe BEYLİKDÜZÜ Marmara park.


Haber . İbrahim erdem Karabulut.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gürbüz Bostan
    5 ay önce
    Maalesef kedi köpeğe verilen değerin günümüzde insana verilmediğinin bir ispatı