DENİZ KURDU OLARAK BİLİNEN BALIKÇI KENAN SEZONU AÇTI !

Ülkemizin ilk deniz canlıları müzesini kuran Denizlerimizin (Kurt) Balıkçısı Balıkçı Kenan olarak balık kültürünü toplumumuza aşılamakla beraber, Kurduğu ve ülkemize kazandırdığı ilk ve tek olan Deniz canlıları müzesi olarak yine Denizlerimizde yaşamakta olan balık çeşitlerini sergilemesi alkışlanacak bir hizmet.

DENİZ KURDU OLARAK BİLİNEN BALIKÇI KENAN SEZONU AÇTI !
29 Temmuz 2020 - 14:14

Kurmuş olduğu Deniz müzesini ücretsiz görme imkanı ile halka açık kılan balıkçı kenan, zamanla genç öğrencilere denizin bereketli günlerinde ücretsiz balık ziyafeti vermesi ile gençlerin gönül kapılarını açmayı başarabilen ender insanlardan biri olarak anılmaktadır.

Özellikle toplum için yapmış olduğu bu sıradışı farkındalığı zamanla basın mensupları ile paylaşarak kamuoyuna duyurmak istesede bu konuda başarıyı sağlayamadığını fark edince kendi hazırladığı haberleri basın danışmanları vasıtası ile haber merkezlerine taşımaya çalışması ise ayrı bir nezaket göstergesi.
Balıkçı Kenanın gazetecilere ders olacak nitelikte hazırlamış olduğu haberini okuyucularımıza sunuyoruz.

Bölge Yerel Gazetecilerine açılışı anlatmak için mevcut olan ve katılamayan Basın Mensuplarına hazırladığı habercileri kıskandıran haber.
Basın mensupları ile tanıtım.

TÜRKİYE DENİZ CANLILARI MÜZESİ 4,5 AYDAN SONRA KAPILARINI AÇTI

MUMYA BALIKLARA BAKIMLAR YAPILDI, TEDBİRLER ALINDI

DENİZ CANLILARI MÜZESİ BAYRAMA HAZIR

Dünyada tek olan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi 4,5 aylık aradan sonra yeniden açıldı. Koronavirüs nedeni ile bir süre kapalı kalan müze bugün itibari ile tekrardan ziyaretçilere açıldı.

Koronavirüs ile ilgili tedbirler alan müze sahibi Balıkçı Kenan, gelen ziyaretçilere maske ve sosyal mesafe balonu verdiklerini söyledi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ardından kademeli olarak normal hayata dönüş başladı. Bir süre kapalı kalan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi yeniden açıldı. Sosyal mesafe çemberleri çizilen, maske ve sosyal mesafe balonları ile ziyaretlerini ağırlayacak olan müzede bin 500’ün üzerinde balık mumyası bulunuyor. 

Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyan ve içerisinde bin 500’ün üzerinde deniz canlısının mumya halini barındıran Türkiye Deniz Canlısı Müzesi kapılarını yeniden açtı.
 Sosyal mesafeli Alan.

Her türlü tedbirin alındığını belirten İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Balcı: Uzun süre ülkemizi etkisi altına alan koronavirüsün ardından tedbirli bir şekilde normal hayata dönmeye başladık. 4,5 aylık aranın ardından müzede bulanan balıklarımızın bakımlarını gerçekleştirdi.

Bugün itibari ile müzemiz ziyaretçilerini ağırlayama başlayacak. Gelen ziyaretçilerimiz buradaki balık mumyalarını merak ediyorlardı. Ziyaret konusunda çok talep gelmişti. Bizlerde bugün sosyal mesafe çemberlerimizi çizerek kontrollü bir şekilde müzemizi tekrardan açtık’ ifadesini kullandı

TÜM TEDBİRLER ALINDI

Müze ile ilgili bakımların ardından balıkların tekrardan yerlerini aldığı vurgusunu yapan Balıkçı Kenan Balcı: ‘Müzemizde dev orkinostan, kılıçbalığına, hamsiden, köpekbalığına kadar binlerce deniz canlısı mevcut. Dev balıkların sezonluk bakımlarını gerçekleştirdik ve ziyaretçilere müzemizi açtık.

Çocuklarımız, öğrencilerimiz, balık sevdalıları müzemize gelip balıkları inceleyip hatıra fotoğrafı çektirebilecekler. Müzemiz aslında denizlerimizin ne kadar değerli olduğunu, denizlerimizin ne kadar verimli olduğunun bir göstergesi. Burada bir metre arayla sosyal mesafe çizgisi çizdik.

Sosyal mesafe balonları oluşturduk. Gelen ziyaretçilerimiz ellerini dezenfekte ettikten sonra maskeleri yoksa kendilerine maske vererek ziyaretlerini gerçekleştirebilecekler’ şeklinde konuştu. Beylikdüzü merkezde bulunan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ne giriş ücretsiz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum