Çalışanın Ekmeğine Göz Dikmek Nasıl Olur ?

Yıllardır Kirasını ödeyerek ekmek teknesi edindiği büfesinin elektriği kesilerek elinden alınmaya çalışılan bir büfeci.

Çalışanın Ekmeğine Göz Dikmek Nasıl Olur ?
28 Ekim 2020 - 23:16

Açıkça ortada ekmeğe göz dikmenin yaşandığı yer Beylikdüzü ilçesi.
İlçe sınırları içerisinde bulunan Beylikdüzü Belediye Metrobüs durağı çıkışında bulunan küçük bir büfe yıllardır burada çalıştırılmakta iken bir anda elektiriği kesilerek işlemeyecek hale getirildi.
Akabinde bir hafta içerisinde hemen yanına seyyar Beltur Büfesi getirildi.
Elektirik almaya çalışan büfe ise aylardır mevzuatı aşamamanın sıkıntısını yaşamakta.
İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine kadar kirasını ödeyerek işletip evinin nafakasını evine götüren büfe sahibi bir anda elektiriği kesilince işlemez duruma geldi.
Bu fırsattan istifade ederek Beltur büfesi anında 20 metre bitişiğine getirilip kurularak büfenin çalışamamasından kaynaklanan müşteri kayıbından doğan ranta ortak olmak için yerleştirildi.
Işıkların neden kesildiğini öğrenmesi dahi aylarca uzatıldıktan sonra mevzuatın değiştiği bu nedenle yol üstünde bulunan büfelerin başka bir birime geçtiği bu nedenle tekrar elektiriğe müracaat  etmesi gerektiğini öğrenen büfe işletmecisi konunun ipe un sermek olduğunu bu nedenle yıldırma, caydırma taktiği uygulandığını ifade ederek yılmayacağını buldukları her olumsuzluğu çözmek için çaba harcadığını fakat aylar ayları kovaladığı halde hiçbir yol katedemediğini ifade etmekte.


Yirmi metre ileriye konan beltur büfesi ışıkları yanık bir şekilde müşteri karşılarken ışıkları kesilen büfe gün ışığı ve gece mum ışığı ile hizmet vermeye devam ediyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum