"Burayı Üniversite Yapacağız"

"kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış"

"Burayı Üniversite Yapacağız"
21 Eylül 2020 - 10:13
Reklam

            

  BİR CHP KILAVUZUNUN İFADESİ ÜZERİNE ANALİZ...

  Cumhuriyet Halk Partisi klavuzu olduğunu ifade eden, Sosyal medya hesabında CHP, Sosyal Demokrat, Danışman, ve Yazar olarak kendisini adlandıran Mücahit Avcı isimli twitter hesap kullanıcısı Cumhurbaşkanlığı Devlet sarayının fotoğrafını tweet'leyerek  "Burayı üniversite yapacağız"  diyerek attığı twitti gösteriyorki CHP danışmanları hep aynı düşüncede.

Proje üretmek yerine yapılanlara kılıf aramak.
Bu her alanda kendisini göstermektedir.

Anadoluda 10- 15 ile bedel Ülkemizin en büyük ili olan İstanbul CHP düşüncesi ile üretildiği için hiçbir tahtaya çivi çakılmazken, yine anadoluda en az 10 ilin içinde barındırdığı Ankara'da ise bir iki kıpırdama varsa buda gösteriyorki CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının kökeninin, aldığı siyasi ahlakın MHP içerisinden gelişi nedenindedir.

Cumhuriyet Halk Partisi butür söylemlerden kaçınmadığı, bu tür danışmanlardan uzak durmadığı süre içerisinde klavuzu karga misali %25 oy bandını geçmesi mümkün değildir.

CHP adına millet itifakı koyduğu bu ittifakıda arkasına almış olsa aldığı %25 oyla yüz yıl geçsede iktidar olma şansını yakalayamaz.

"Biz AK Parti herşeyi iyi yapsada asla iyi demeyiz" ifadelerini kullanan CHP millet vekilleri görülüyorki klavuzdan kaynaklı ifadeler kullanmakta.

20 Yıllık yorgun Ak parti karşısında çeşitli ayak oyunları, karalama kampanyaları, tuzaklar, iftiralar, yapılanı hor görmeler ile ancak yapılanları değiştirecek basit ve çaresiz söylemlerden ileri gidemiyecektir.

Toplumun beklentilerine dinlenmiş oldukları bu uzun 20 yıllık süre içerisinde elle tutulur birer proje üretmekten aciz CHP ancak iktidar partisinin yaptığı sarayı üniversiteye dönüştürmek gibi cahilce düşünceler ile fikirler ortaya atarak hareket etmeye devam ederse, Ülkedeki mevcut siyasi partilerin tamamı ile ittifak yapmak bir yana, yurt dışından daha önce taşıma getirdikleri bakanlar gibi parlamentoya 600 vekil ile girselerde Cumhurbaşkanlığı sistemine ayak uyduramayacakları ortadadır.

Ya yapılan sarayı Üniversiteye dönüştürmeyi planlayacak kadar basit düşünür, veya yapılan şehir hastahanelerini eleştirir, Otoyolların gereksizliğinden bahseder, Yapılan tünelleri patates deposuna çevirmeyi düşünür, kısacası yapılanı bozmak için proje üretir...

CHP kendisine gelmeli Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti olmakla övünüyorsa acil fabrika ayarlarına dönmeli halk yararına, halk için proje üretmeli önce klavuzlarından kurtulmalı, liyakatlı bireylerle çalışmalı, proje danışmanları ile kontak kurmalıdır.

Ülkenin %01 lik oy alan partilerle bir oy bir oydur mantığından kurtulup "çare ittifak" söylemleri yerine üretmeli halkın gözünde parti olduğunu kanıtlamalıdır.

Aksi taktirde iktidar makamına "kedinin ciğere baktığı gibi" daha çok yirmi yıllar geride kalır.
Herşey Türkiye için diyerek bugünden tezi yok kolları sıvamalıdır.
Karalama kampanyalarından kurtulmalı, siyaseti germe yerine proje üretmelidir,

Yurt dışında farklı parlamentolarda ülkesini ve yönetimini şikayet etmek yerine kendi milletine şikayet edip doğru bildiklerini doğru, yanlış bildiklerini yanlıştır diyerek haykırmalıdır.

Darbelerden, tarikatlardan, dışarı destekli politikalardan uzak durmalı milletin kendisinden medet ummalıdır.
Bunun içinde Milli hareket etmekten kaçınmamalıdır.

Analiz.
İbrahim Erdem Karabulut.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam