Reklam
Reklam

BİR YALNIZ SAVAŞÇI Turgut ÇAKMAK.

İstanbul İkitelli Organize Sanayii içerisinde kendi halinde bir iş adamı olan Turgut Çakmak yıllardır tek başına yürüttüğü Haksızlık, Yolsuzluk, Adaletsizlik savaşını yılmadan, usanmadan, tehditlere boyun eğmeden sürdürüyor.

BİR YALNIZ SAVAŞÇI Turgut ÇAKMAK.
26 Ekim 2021 - 22:19Ülkenin neredeyse ekonomisini ayakta tutan (İOSB) İkitelli organize sanayiinde dönen yolsuzlukları, haksızlıkları, adaletsizliği görünce olması gerektiği gibi davranarak başta (CİMER) OLMAK Üzere Valilik, ilçe kaymakamlığı, Sanayi ve Ticaret bakanlığı olmak üzere bilgilendirmediği kimse kalmadığı halde hiç bir adım atılmadığı gibi başına gelmeyenin kalmadığı bir iş adamı durumuna düşmüş.

Şİkayette bulunduğu CİMER'DEN hiç bir sonuç alamayan Turgut Çakmak ilçe mülkiye amirlerinden bol bol nasihat alarak "Köyün delisi senmisin" telkinleriyle ikna edilmeye çalışılmış.

Çalıştığı mülkiyeti kendisine ait olan işyeri İOSB Yönetimi tarafından mühürlenerek sudan sebeplerle aylarca kapısına kilit vurulmuş, İşyerinin kapısına taciz ve yıldırma amaçlı gece adeta kapısının önü Tuvalet gibi kullanılmış, Tehditler, şantajlar günlerce, aylarca sürmüş.
Bunlara asla boyun eğmeyen işadamı Turgut Çakmak ülkesinde "Namussuzlar kadar Namuslular ses çıkarmadıkça bu yolsuzluklar,hırsızlıklar, devam edecektir" diyerek haksızlıkları Adli idari kurumlara taşımaya çalışsada sonuç almayı başaramamış.

Tüm bunları yaşarken aldığı tehditler fiili gerçekleşmeye başlamış. Kendi işyerine yapılan baskınla iş yerinin önünde silahlı saldırıya uğramış olup kendi öz evladı silahla yaralandığı için tehditlerden dolayı işyerinde bulundurduğu silahını havaya ateşleyerek saldırganların kaçması yerde kanlar içinde yaralanan oğlunu, her an bir kurşununda eşine ve gözü gibi sakındığı kızına gelmemesi için ateşlemişti.

Her babanın yapacağı gibi ailesini kendi işyerinde saldırıkarşısında kurtarmaya çalışması doğal bir sonuç iken ve bu silahlı saldırı sonucu şans eseri kendisi, eşi, kızı yara almadan kurtulurken oğlunun kanlar içierisinde yerde gören babanın saldırganları püskürtmek amaçlı havaya ateş açtığı olay sonunda kendi tutuklanıp cezaevine atılırken silahlı saldırıyı yapanların serbest kalarak gezmeleri adaletin ülkemizde doğru tecelli etmediğinin örneği olarak gösterilmekte.

Bu saldırı karşısında havaya ateş ederek ailesini koruyan Turgut Çakmak mahkemeye çıkarıldığında neredeyse oğlunu kendi vurduğu iddaasıyla yargılanması Turgut Çakmak'ın adalete olan güvenini telafi edilemeyecek kadar sarsmış.

6 ay gibi bir süre cezaevine atılarak işinin, ailesinin yuva bütünlüğünün parçalanılmaya çalışması Adalete olan güvenini inanılmayacak derecede yıpratmasına vesile olmuş.
Haykırmasını sürdürmeye kararlı olan işadamı Turgut Çakmak Ülkemde er geç Adalet tecelli edecektir, Ülkemde hırsızlık, yolsuzluk, haksızlık giderilene kadar haklı olduğum bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıyım diyor...

Bütün bu saldırılar, susturulmaya çalışmam İOSB içerisinde dönen yolsuzlukları, haksız kazançları, Rüşvet ve usulsüzlükleri sorgulamamdandır.

Haklıların haksızlık karşısında kısacası suçluların suçlu olduğu halde kopardıkları yaygarayı haklı olanlar usulünce dillendirmediği sürece bu yağma, kayırma, yolsuzluk, usulsüzlük sürecektir.

Ben kendi işyerimde yıllardır kimsenin hakkını yemeden alın terimle işimi yaparken ülke ekonomisine daha nekadar katkı sağlayabilirimin arayışı içerindeyken İOSB'de dönen yolsuzluklar karşısında susmam kendimle tezata düşmem demektir.
Haklıyım.

Haykırmaya, kral çıplak demeye, dönen yolsuzlukları, rüşveti, yolsuzlukları yüksek sesle konuşmaya ilgili makamlara hiçbir şey yapmadıkları halde sunmaya devam edeceğim.
Birgün mutlaka Adil bir hakim, Adilbir Mülki İdare amiri bu yaşananları ele alarak soruşturmayı derinleştireceği umudumu asla yitirmeyeceğim.

Haykırışlarım onurlu bir mücadelenin sesidir.

Haykırışım Yolsuzlukların, Hırsızlıkların, Talanın bitmesi, bitirilmesi adınadır.
Haykırışım temiz toplum adil yargılanma içindir.

Bu sessiz çığlığım birgün artarak herkesin duyacağı hale geldiğinde belki iş işten geçecektir.

Korkum, Tasam, Kaygım Ülkem ,Milletim ve Devletim içindir.
Bu nedenle durmadan büyümesini arzu etmediğim bu sessiz çığlığımın Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep tayyip Erdoğan olmak üzere Adalet bakanı, Ticaret Bakanı, İçişleri Bakanı, İstanbul Valimiz ve İlçe Mülkiye amirimizedir.

Bu ülkenin Namuslu mülkiye müfetişlerinedir.

İOSB İSTanbul dolayısıyla Ülkemizin kanayan ve acil tedavi edilmesi gereken bir yaradır. Bu yaraya derhal el atılmalıdır. 
İOSB'de dönen yolsuzluk çarkı, Rant paylaşımı bitirilmelidir. 

İstanbul Valiliğinin İOSB kurumunun onursal başkanlığı iade edilerek Devletin varlığı ve gölgesi İOSB üzerinde hakim olmalıdır.

37 Sanayi sitesini bünyesinde barındıran İOSB'de Çalıştırılan ve işyerlerinde uyumaları sağlanan binlerce kaçak işçi için tedbir alınmalıdır.

Güvenlik güçlerinin İOSB sanayii içerisinde Kaçak girişli ve kalacak yerleri olmadığı için adeta birer köle gibi çalıştırılan bu insanların güvenlik soruşturmalarını mutlaka yapmalıdır.
Her fırsatta Büyük devlet olduğumuz vurgusunu yapan iktidar ve muhalefet partileri İOSB'de dönen bu olayların üzerine eğilmelidir.

Çağrım Ülkemde huzurlu ticaret, helal kazanç, haksızlığa karşı olmanın bir onurlu duruşudur.

Turgut Çakmak olarak bu sessiz çığlığımın birgün  mutlaka duyulacağını ve tüm bu yolsuzlukları soruşturacak, kovuşturacak bir mülki idare amirinin olacağını ve adil bir mahkeme sonucunda herkesin hesap vereceğini tükenmeyen bir umutla bekleyeceğim.

Aylarca medyanın bu konuyla ilgili yaptığı haberler Turgut Çakmak'ın haklı feryadını doğrular niteliktedir.


1984 yılında kurulan İOSB tarihinde bir ilk olduğu ifade diliyor Bilim ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerinin raporlarında ve Cumhuriyet savcısının iddianamesinde azil edilen 3 yönetim kurulu üyesi ile alakal çok ciddi iddialar ile haklarında dava açıldığı ifade ediliyor.

Bir çok uzman ve işin ehli kişiler İkitelli Organize Sanayi Bölgesini meydana getiren 39 kooperatifin üst kurumu olan İOSB’ nin uhdesinde yapıldığı iddia olunan iş ve işlemlerden dolayı azil edilen kişilerin kendi yapı kooperatiflerinin başında ve diğer resmi işleri yürütmelerinin de sakıncalı olduğu ifade ediliyor.

İstanbul Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner Basiretli tacir gibi hareket etmediler Ayrıca görevleri üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak olan ve basiretli bir tacir gibi hareket etmesi gereken yönetim kurulunun bir çok iş ve işleminde bu basiretli tacir tanımından koparak akla ve mantığa uygun olmayan trilyonlarca liralık İOSB’ye zarar verdiğinden dolayı 1984 yılından bu yana ilk kez bu tür durumun yaşanmasının da Türkiye’ nin en büyük İOSB sinde yaşanan bu kötü olayın şaibeye bulaşmamış kooperatif başkanlarını da zorda bıraktığı ifade ediliyor.

Görevden azledilen Pik Dökümcüler Yapı Kooperatifi başkanı Nedim Çırpıcı kendi sitesindeki camiyi yıkıp, çam ağaçlarını keserek TEM 34 isimli bir plaza yaptırdığı biliniyor… Rant hırsı cami yıktırdı, yıllarca büyüyen yüzlerce çam ağacını kestirip aynı yerleri beton yığını olan TEM 34 isimli projeye teslim etti.

Pik Dökümcüler Yapı Kooperatif cami ve yeşil alanı betona teslim etmeyi tercih etti. Bu durum organize sanayi sitelerine tanınan belediyelerde izin almadan yapı yapma hakkının yanlış şekilde kullanıldığını bir kez daha ortaya koydu.

Bu durum ikitelli Organize Sanayi Sitesi içinde bulunan bir çok Kooperatif için geçerli. Sonradan yapılan dikey yapılar ne 1984 yılında yapılan İOSB planlarına uygun nede mimarimize.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konu ile alakalı her toplantıda gündeme getirdiği dikey yapılar Mimarimize uygun değil açıklamalarına rağmen İkitelli Organize içinde yapı bütünlüğünü bozan çok sayıda gökdeleni görünce bu kadar da olmaz demek hemen insanın aklına geliyor.
İkitelli OSB de neler Oldu ?

İOSB Başkanlık Binasında, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin ileri gelen Kooperatif Başkanları temsilcileri ve bağımsız bölge temsilcileri Olağanüstü Genel Kurul toplantılarını gerçekleştirdi.

7 Şubat 2018 tarihinde kendi kendini yönetme kararı alarak Nihat Tunalı Başkanlığında özyönetime geçen Türkiye’nin en büyük sanayi bölgesinde önemli bir karar için toplanıldı. Olağanüstü Genel Kurul Divan Başkanlığı görevini Yusuf Akgün, Yardımcılığını Selim Us, Katip üyeliğini Mehmet Mutlu, saymanlığını Sezai Ünlü yaptı.

Özyönetimin ilk başkanı Nihat Tunalı, yönetim kurulu üyeleri Sebahattin Kayas, Nedim Çırpıcı hakkında müfettiş tarafından açılan bir dava sebebiyle yönetimdeki görevlerinden azledilip, azledilmemeleri hakkında müzakereler yapıldı. Yapılan müzakerelerden sonrasında gerçekleşen gizli oylamada 23 oya karşılık 30 oy ile Nihat Tunalı, Sebahattin Kayas, Nedim Çırpıcı yönetimden azledildi.

Haklarında yapılacak mahkeme için kendilerine aklanmaları dileğinde bulunuldu. Bu kararın alınmasının ardından alınacak diğer kararlar bir sonraki genel kurula bırakıldı.

Gerek Bilim sanayi ve Teknoloji bakanlığı müfettişlerinin gerekse de Cumhuriyet savcısının iddiaları çok ciddi...

06.03.2017 tarihli inceleme raporunda şunları yazılı: İkitelli Organize sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin (Haseyat Kooperatifindeki Garanti Bankasının yanındaki okul) Yapı Kullanma İzin belgesi olmaksızın faaliyet gösterdiği, söz konusu yerin atölye bloğu olması minasebeti ile cins değişikliği yapılması gerektiği ifade edilmiştir İOSB başkanı Nihat Tunalı'nın damadı Bülent Güçyetmez'in bu şirkete orak olduğu tespit edilmiştir.

Bu okulun ortakları ile İOSB okulunun ortakları aynı kişiler olup; damat da bu okula ortaktır.

İOSB yönetim kurulu başkanı Nihat Tunalı ve müfettiş raporunda zikredilen diğer yöneticiler hakkında iddianame düzenlenerek İstanbul 27. Asliye Ceza mahkemesinin 2018/501 Esas sayılı dosyası ile görevi kötüye kullanma suçlamasıyla dava açılmıştır.

İkitelli Organize sanayi bölgesinin trilyonlarca lira kaybına sebep olanlar cezasını çekmelidir İlgili raporlar ve belgelerde yazıldığı üzere Nihat Tunalı ve görevden azledilen diğer iki ismin yönetmiş oldukları kurumu trilyonlarca lira zarara uğrattıkları detaylı olarak anlatılıyor.

Yine aynı belgelerde usulsüz yapılan ve yapılacak olan ihalelerin ertelenmesi talep edilmektedir.

Başkan Tunalı Pik Dökümcüler Yapı Kooperatifi başkanı Nedim Çırpıcı ve azledilen 3. yöneticinin ihaleye fesat karıştırma suçlaması ile haklarında dava açıldığı iddiası ile yargılamalarının devam ettiği ifade ediliyor.

Topkapı Sur Özel Eğitim Turizm Otom.Mak.San.ve Tic.LTD .ŞTİ Neden korundu ?
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi içinde inşaai faaliyetleri sırasında büyük oranda kamu zararı yapılarak Faktör Yapı Taahhüt Tic. Ltd. Şti. isimli şirkete haksız kazançlar sağlandığı ile alakalı ciddi belge ve bulgulardan bahsediliyor.

Okulun yapımında tefrişatında ve kiralanmasında ciddi yolsuzlukların olduğu iddia edilen mekanın Topkapı Sur Özel Eğitim Turizm Otom. Mak. San.ve Tic. Ltd. Şti' ye kiralanmak sureti ile de bu şirkete büyük paralar kazandırıldığı ifade ediliyor.

Elektrik bakım onarım ve tesis işlerinde bile yolsuzluk var İkitelli OSB'nin 2009 yılında elektrik bakım -onarım -dağıtım işlerini Boğaziçi elektrikten devralmıştır.

Müfettişler ilgili raporlarında şunları yazıyorlar " Boğaziçi elektrikten aldığımız sözlü bilgiye göre o dönem bölgeye 9 arıza montörü ile tüm arızalarına müdahale edilmekte idi.

Bugün geldiğimiz nokta da havai hatların tamamı yer altına alınmış, uzaktan okuma ve kesme için son derece büyük yatırımlar yapılmış, tesisler modernize edilmiş ve bu işlere 70.000.000 TL (eski para birimi ile 70 trilyon harcama yapılmıştır) Bu yatırımlarla bakım onarım maliyetlerin düşmesi gerekirken ortaya 3 yıl için 48 milyon TL(yani eski para birimi ile 48 TRİLYON) gibi büyük maliyetler konuluyor.

(Bu rakamın eğer çalışma yapılırsa şeklinde olduğunu görevden el çektirenler söylüyor) BU DURUMUN AKILLA İZAH EDİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

İOSB Bünyesinde 42 kişi elektrik biriminde çalışmakta ayrıca bu bakım onarım ihalesi ile 52 kişi daha ek olarak çalıştırılmaktadır.

94 kişilik elektrik kadrosu izaha MUHTAÇTIR. İOSB' nin oluşturacağı bir birimle bu işin yapılması mümkündür.

Elektrik biriminde hali hazırda daha önce TEK /BEDAŞ da çalışmış tecrübeli kişiler görev almaktadır. Kadro arızalara müdahale edecek yeterli sayıda teknisyenlerle güçlendirilerek çok daha düşük bir maliyet ve güvenle yapılabilir.

Bunun dışında bu kadar fahiş bedeller ile iş verilen bu taşeronun mühendis ve çalışanlarının hataları sonucu, iki bakım elemanı trafoda elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetmiş olup bununla ilgili de İOSB. yöneticilerinin halen yargılandığı ifade ediliyor.

İkitelli Organize sanayi bölgesinde çalışan ve üst amirleri azledilmesine rağmen bir çok OSB bünyesinde yer alan okullar zarar ederken bizim okulumuz zarar etmiyor.

Eğitim konusunda zarar olsa bile bunun normal olduğunu iddia edenler Elektrik işinde yapılan yolsuzluk için ne diyecekler ? Okul Binasının bedava verildiği yetmiyormuş gibi birde TOPKAPI okullarına 477.785 EURO luk malzeme alıp verilmesi neyin nesi oluyor ?

Haberimize yorum katmadan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müfettişllerinin raporlarından aynen alıntı yapmaya devam ediyoruz: İOSB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mekatronik Atölye ve Laboratuvarları kurulması ihalesine ilişkin hususlar : "İhale, 477.785 bin EURO bedelle 24.04.2014 tarihinde Ecem Eğitim Turizm ve Sağlık Hizmetleri San. Tic. Ltd. şirketine verilmiştir.

Yani Okulun kirasız bir şekilde verilmesi yetmiyormuş gibi kira alınmayan okula ve kira başlangıç döneminden 8 ay sonra 477.785 bin EURO luk malzeme alınmıştır.

İOSB. yönetim kurulunun kurumlarını yönetirken basiretli tacir gibi davranması yükümlülüğü bulunmaktadır. Hangi basiretli tacir bu kadar masraf yaptığı bir yeri bila bedel kiraya (yani kira alamdan) verme gafletine düşer ?

Kiracı ile yapılan ek protokolde 2. kısım laboratuvar malzemeleri ile ilgili bir husus bulunmamaktadır. Zaten kira başlangıcında ve sözleşmesinde 2. Kısım diye bir şey de yoktur. Kira sözleşmesinde olmayan malzemeler OSB kasasında yasal olmayan bir şekilde alınarak kiracının kullanımına sunulmuştur. Bu konu teftiş kurulu raporlarından da gözden kaçmış bir konu olup ayrı olarak bir zimmet davasına konu olacağı açıktır" deniyor resmi raporlarda.

Dikkat Nihat Tunalı'nın damadının neye karşılık ortak yapıldığının sırrı burada mı ? Teftiş kurulu raporunda; Topkapı Sur Koleji Eğitim Hizmetleri San.Tic.Ltd.Şti., Topkapı Sur Koleji Eğitim Hizmetleri A.Ş. Özel Eğitim Turizim ve Sağlık Hizmetleri San.Tic.Ltd.Şti, Güneşli Eğitim Turizim ve Sağlık Hizmetleri Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. Güneşli Rehabilitasyon merkezleri ve Eğitim Kuruları Ltd. Şti. arasında bağ olduğu ayrıntıları ile birlikte açıklanmışlar ve NİHAT TUNALI' nın damadı Bülent Güçyetmez'in bu şirketlerle bağının okulun 2. Kısmının bila bedel (kirasız) kiraya dahil edilmesi tarihi olan 15.08.2014 tarihinden sonra olduğu yazılmıştır.

Yolsuzluk 2013 yılında Okul binasının yapımında başlanmış 2017 yılına kadar yapılmıştır iddiası belgelerde yazıyor...

Okulun inşaat alanı 13.000 M2 ve inşaat alanı 20.000 m2 civarındadır. 2013 yılı bayındırlık birim fiyatları A klas 4. sınıf (konferans ve spor salonu, en lüks malzemenin kullanıldığı sınıftır) m2 maliyeti 650 TL dir. 650 TL x 20.000 m2 = 13 milyon TL anahtar teslimi işin bitiriliyor olması gerekirken İOSB okulu yaklaşık olarak 40 milyon (eski para birimi ile 40 TRİLYON) TL ye mal edilmiştir.

Aradaki 27 Milyon (Yani 27 Trilyon) fiyat farkı izaha muhtaçtır ve ilgilliler tarafından izah edilmesi gerekmektedir. Devlet ihalelerinde Bayındırlık birim fiyatlarında çoğu zaman açık eksiltme yapılırken İOSB okul ihalesi neredeyse 3 katına yapılmıştır.

Yapan Alba Konut Yapım ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bir inşaat şirketi olmasına rağmen 2013 yılında unvan değiştirerek Faktör Yapı Taah. Tic. Ltd. Şti. olarak karşımıza çıkmakta ve okulun atölye ekipmanlarını satmaktadır.

Bu iş içinde aşağıda açıklanacağı üzere 2.972.446.90 TL + 1.066.026 EURO + KDV bedel ödenmiştir. Her nedense bir inşaat şirketi uzmanlık gerektiren okul laboratuvarı malzemesi işine girerek milyonlarca liralık iş yapabilmiştir.

Ninat Tunalı ile beraber azil edilen Pik Dökümcüler Yapı Kooperatifi başkanı Nedim Çırpıcı sitesinde bulunan camiyi yıkıp yerine AK YAPI ile beraber TEM 34 Projesi ile plaza yaptırdı İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi de olan Pik Dökümcüler Yapı Kooperatifi başkanı Nedim Çırpıcı kendi sitesinde bulunan camiyi yıkarak ve yüzlerce yetişkin çam ağacının kesilmesine seyirci kalarak Ak Yapı ve Eşbah firması ile beraber burada TEM 34 isimli bir plaza yapmıştır.

Yönetim Kurulu üyesi olduğu İOSB'de delegelerin oyları ile kurumunuzu zarara uğrattıkları gerekçesi ile yapılan gizli oylama sonucu görevden el çektirilerek İOSB tarihinde bir ilki yaşatan bir kişinin kendi kooperatifinde görevde durması ve yaptığı işlerin ve attığı imzaların uzman kişiler tarafından irdelenmesi gerekmez mi ? TEM 34' ün yıkılarak eskisi gibi Caminin yeniden yapılması ve kesilen çam ağaçlarının yine yerlerine dikilmesini kamuoyu adına talep ediyoruz.

Cila Nikelaj yapı Kooperatifi başkanı,İOSB yönetim kurulu üyesi ve Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahaddin Kayas neden azledildi ?

Ak Parti Genel başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurduğu Başakşehir Ak Parti İlçe başkanı olan Sebahhadin Kayas'ın yapılan yolsuzluklardan dolayı İkitelli Organize sanayi bölgesi yönetim kurulu üyelerinin üst kurumu olan delegelerin yaptığı gizli oylama ile başkan Nihat Tunalı ve Nedim Çırpıcı ile beraber ağız ceza mahkemesinde yargılandıkları için görevden azledildiler.

Yerel yönetim seçimlerine sayılı aylar kala iktidar partisi için oldukça önemli olan Başakşehir Ak Parti ilçe başkanının yolsuzluklara katıldığı iddiası ile eleştirilmesinin partisini nasıl zor duruma düşüreceğini herkes kabul eder. Biz kimseyi peşinen suçlayacak ve kendimizi yargının yerine koyacak değiliz.

Ancak an itibari ile Müfettiş raporlarına, savcılık iddianamelerine ve delegelerin iddialarında azil sebepleri arasında ciddi şekilde yolsuzluk yapıldığı iddiası ile görevden alındıkları söyleniyor.

Biz de haberimizde sadece raporlarda yazılanları sizlere yorumsuz bir şekilde gazetecilik ilkeleri doğrultusunda siz okurlarımıza aktarmak sureti ile kamuoyunu bilgi sahibi yapma amacımız dışında bir beklentimiz yoktur.

İstanbul Times Haber Merkezi Haberihttps://www.istanbultimes.com.tr/basaksehir/ikitelli-organizede-yapilanlar-azil-ile-gecistirilemez-h42424.html

İOSB’den Yükselen Feryat  “Ülkesini seven artık İOSB’ye el atsın” İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde ( İOSB) neler oluyor? İOSB Triko CENTER’da Ferforje imalatı yapan Turgut Çakmak’ın söyledikleri yenilir - yutulur türden değil. İlçe ve İl ölçeğinden taşan iddialar Merkezi Hükümeti, Ankara’yı ilgilendirir boyutta.

Kaymakamından, Emniyet Müdürüne, Vali Yardımcısından OSB Müdürüne varıncaya kadar yönetim kademesinde olan çok sayıda kişiyi açık açık suçlayan Turgut Çakmak, basın aracılığıyla Ankara’ya Cumhurbaşkanına seslendi: “ Ülkesini- milletini seven biri artık İOSB’ye el atsın” dedi.

https://www.yasamgazetesi.com.tr/ozel-haber/iosbden-yukselen-feryatulkesini-seven-artik-iosbye-el-h211633.html

Kent Yaşam Gazetesi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum