Reklam
Reklam

Beylikdüzü Emeklileri M.Murat ÇALIK'tan Umutlu...

Beylikdüzü Merkez Fatih Sultan Mehmet Camii karşısında bulunan Emekliler lokali artık bize yetmiyor.

Beylikdüzü Emeklileri M.Murat ÇALIK'tan Umutlu...
24 Eylül 2020 - 19:38 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 20:11

İlçe sınırları içerisinde bulunan tek emekliler lokali Beylikdüzü emeklilerini artık ağırlayamıyor.

Beylikdüzü sınırları içerisinde bulunan Kuğulu park, 15 Temmuz Park içindeki Meşale kafe ve benzeri birçok Belediyeye ait Çay bahçelerini özelleştiren İlçe belediyesi Buralarda bir küçük su için alınan ücretin (5 ) TL Beş lira olduğunu defaten duyurduğumuz halde, emeklilere yeni bir lokal açma girişiminde bulunmayan belediye başkanı M.Murat Çalık'tan hala umudu kesmiş değiller.

İlçe belediye sınırları içinde bulunan belediye aile çay bahçesi adı altında yüksek kira nedeni ile bir bardak çayın (beş lira)  (bir küçük suyun beş lira)  olduğu bahçelere ise, aileleri ile gitmelerinin mümkün olmadığını ifade eden emektedirler.

İlçede tek emekli lokali adı altındaki Merkez camii karşısında bulunan lokalin ise artık emeklilerin yoğunluğunu kaldırmadığı, bu pandemi covit 19 Corona virüs döneminde iç içe oturulmaya zorlandığını M.Murat Çalık'ın görmesi gerektiğini söylüyorlar.

Keza Kırılangıç şirketi adı altında personelinin belediye çalışanı olarak görüldüğü, Kırılangıç adlı şirketin ise Beylikdüzü Belediyesine ait olduğu bilinen bu bahçelerde ise özel çay bahçeleri ile fiyatların aynı olduğunu ifade eden emekliler, Genç Başkan M.Murat Çalık'tan hiç olmazsa bir emekliler lokalini daha faaliyete geçirmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Asıl önemli olan nokta ise fiyat denetiminin olmadığı serbest olan fiyat artırımının çok yüksek olmasından dolayı neredeyse emekliler lokalinin yarısını ekonomik durumu zayıf olan gençlerin doldurması ise ayrıca üzerine parmak basılması gereken konu.
Genç Başkan M.Murat Çalık Gençlerin rahatlıkla gidebileceği bir ortamda hazırlayacak dinamikliğe sahiptir.


Haber.
İbrahim Erdem Karabulut...
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum