Reklam
Reklam

Beylikdüzü All Star Futbol Okulu.

Neden All Star Futbol okulu? Yanıt çok basit. Çünkü Futbol Akademisi gibi Çalışıyorlar...

Beylikdüzü All Star Futbol Okulu.
08 Kasım 2020 - 17:58 - Güncelleme: 08 Kasım 2020 - 20:18

Teşekkürler All Star futbol okulu...
Türk sporundaki başarısızlığı sizlerin gösterdiği üstün performans kapatmakta.
Spor müsabakalarına katılan, kontrolünüzdeki sporcular ile girdiğiniz diyalog, onlarla kurduğunuz samimi kontak, hiçbir zaman karşılıksız kalmayacaktır.
Atalarımızdan kalan ve daima kalacak olan anlamlı bir söz vardır; "Ne ekersen onu biçersin" diye. Özellikle All Star futbol okulunun Süleyman ve Alper hocasının öğrencilere öğrettiği futbolun mükafatını alacağı günler çokta uzakta değil, hatta yarın kadar yakındır.

Peki neden bireysel başarıyı sağlayan birkaç kendisini çıkarsız, menfaatsiz, tarafsız, riyasız bir şekilde adayanlardan hep bahsederiz'de Türk futbolunun başarısızlığını genelde hiç konuşmayız?

Türk futbolunda durum nedir?

Neden başarılı değiliz?

Başarı için neler yapılmalı?

Başarının önündeki engeller neler?

Bakış açımızı olumsuz giden Türk futboluna çevirerek doğru yapanların kıymetini anlamak, Yapılmayanlar için ilgili kurumları harekete geçirmek adına tarafsız bir analiz yapalım.

Spor denince dünya üzerinde izleyici kitlesi en kalabalık olan futbol akla geliyor.Ülkemizde bu konuda aynı hassasiyeti göstermektedir.

Genelde izleyici konusunda ülkemizdede futbol birinci sırada yerini almaktadır. Hernekadar futbol denince ülkemizde Fenerbehçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon Spor kulüpleri ilk akla gelen spor kulüpleri olsada bu dört büyükler denen takımdada dünya genelinde ciddiye alınır bir performansları yoktur.

Hatta hiçbir dönem ekonomik krizler içinden çıkamazlar.
Ekonomik krizler gösterdiği başarılar sonucunda gelse izleyici ve taraftarlar bunu göğüsleyerek çözer ve hiçde oralı olmazlar.

Ciddi bir başarıya imza atmadıkları gibi zamanla Kış, Kar, Yağmur, Sıcak, Soğuk, Çamur demeden maçlara giderek destekledikleri takımı ayrıca erken ödeme yaparak kombine biletlerini desteklerler.
Takımlarından ülke dışında bir başarı göremeyip ülke içindeki şampiyonluklar veya birincilik, ikincilik gibi sıralarla yetinir, yinede seslerini çıkarmazlar.

Heryıl değişen forma türleri başta olmak üzere, birçok aksesuar niteliğinde üretilen kılık, kıyafetin dışında, sevdikleri sporcunun özel formasını alarak-ta gerekli desteği sağlayıp büyük fedakarlıklarda bulunurlar.

Karşılığında ise toplanan paralarla neredeyse takımın yarısından fazlası ülke dışından ülke vatandaşı olmayan futbolcu transferi yaparak bakın biz İngitere'den şunu, Fransa'dan bunu, Amanyadan'da böyle bir futbolcu transfer ediyoruz, derler. 

İşlerini yaptıklarını düşünür, izleyici ve taraftarın gözünü böylece boyarlar.

Afrika ülkelerinden toparlayabildikleri kadar oyuncuyu takviye ederek takımı oluşturur ve herşeyi oldu bittiye getirerek iş yaptıklarını düşünürler.

Bunları ballandıra, ballandıra tv kanalları ve spor gazetelerinde anlatmayı ise utanmadan sürdürürler.

80 milyonluk ülkemiz'de hiçbir ülke biz Türkiye'den şu oyuncunun peşinden koşuyoruz şeklinde haber çıkmazken, bizim  adına büyük dediğimiz kulüpler ise Avrupa'da kulüp kapılarında yatarak üçüncü, dördüncü sınıf menejerlere okkalı ücretler ödeyerek Avrupa'da oynayamayacak sporcuları toplayıp getirirler.

Hiç bir başarı elde edemedikleri gibi yıllarca adları Kral, İmparator, En iyi hoca ünvanları ile koltuklarını korur futboldan emekli olurlar.

Bu fosiller Türk futbolunu katletmeye devam ederken, ilgili hiç bir kurum veya kuruluş Türk futbolu neden ilerlemez? 
Türk milleti futbolcu yetiştiremeyecek kadar aciz bir milletmi diye sormaz.

Hiçbir araştırmada ise Türk milleti gerizekalıdır, futbol oynayamazlar.
Türk gençleri genetik olarak futbol spora yatkın değildir, Türk gençleri beceriksiz ve yeteneksizdir diye bilimsel bir açıklama olmadığı gibi benzeri bir veri veya makalede yoktur.

Yalandanda olsa böyle bir veri olsa herkes oturduğu yerde kalır ve neden Türk gençleri yetişmiyor diye birbirine sormaz.

Hal böyleyken ilgili kurumlarda, futbol federasyonu ve kulüpler ile bu konuda ne bir çalışma, nede bir çalıştay içine neden girmezler?

Hiç bir başarıya imza atamayan bu takımların başarısızlığı bir yana, toplanan paraların muhabesini adam gibi yapamadıkları gibi çarçur edilen kulüp gelirlerinden dolayı sürekli taraftarın cebine göz dikerler.

Adeta futbolu bir spor müsabakasından çıkarıp kazanç kapısına çevirmek için birbirileri ile yarış içerisine girerler.

Kazanç ön planda tutulurken, koca bir yılın başarısızlığı her yıl olduğu gibi birinin sırtına vurulur ve o yılın günah keçisi o olur.

Türk futbolunun düştüğü durum budur...

Bu yetmediği gibi Acun Ilıcalı gibi ünlüleri sahaya sürerek, hadi takımımızı destekleyelim adı altında mesaj başı elde edilecek olan taraftarın cebinden çıkacak 10- 20 liraya göz dikerler.

Tek kelime ile söylenecek bir söz var.
Yazıklar olsun Türk futbolunu bu hale getiren düşünce ve zihniyete.

Tüm bu olumsuzluklar içerisinde ülkemizde yinede futbola emek veren yiğit, cesur, özverili insanlar var.

Gençlerin yetişmesi için emek veren, alınteri döken, neredeyse karşılıksız futbolcu yetiştirmek için günde 6.8 saat ter döken spor adamları var.

İşte bunlardan iki tanesi ise Beylikdüzü ilçesinde All Star futbol okulunda ter döken Alper ve Süleyman isimli koca yürekli spor adamları.

Bütün günlerini All Star futbol okuluna gelen öğrencilerle geçiriyor, herbiri için zaman ayırıyor ve onların içerisinden kim sahanın neresinde daha başarılı, kim hangi kanatta, kim forvette, kim kalede daha iyi oynarın analizini yaparak takım oluşturmaya çalışması takdire şayan bir durum.

Birçok genç oyuncunun kapısını çaldığı All Star futbol okulunda gecelerini gündüzlerine katarak kendilerine emanet edilen sporcuların duruşu, karakteri, agrasif- pasif- aktif tutumunu dahi analiz ederek onlara mevki ayarlayan Süleyman ve Alper hoca şimdilerde Beylikdüzü ilçesinde futbola gönül vermiş insanların sevgilisi halinde el üztünde tutuluyorlar.


Emeklerinin karşılığını ancak yetiştirdikleri bir sporcunun başarısını gördüklerinde guru olarak alan bu iki mütevazi futbol adamının asistanlığını ise henüz yeni ekibe dahil olan Zelal Gündüz yapmakta.


www.haberpars.com
Haber:Asil Pars.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum