Başakşehir Belediye Görevlileri İyi Parti Çalışmalarını Engelliyor.

İYİ Partiye özellikle beslenen bu nefrete İl başkanı sert bir açıklama yaptı.

Başakşehir Belediye Görevlileri İyi Parti Çalışmalarını Engelliyor.
15 Ekim 2020 - 21:24
Reklam

İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI’NDAN BAŞAKŞEHİR’DE YEŞİL ALAN MÜCADELESİ

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, Başakşehir’deki Defne Park’ın yol yapılmak istenmesini ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yapılan saygısızlığı protesto etmek için bir araya geldi.

İYİ Parti Doğa ve Çevre Politikaları Başkanı Arzu Önşen ile İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve İstanbul İl Teşkilatının bir araya geldiği protestoda, İl Başkanı Kavuncu da Defne Park’ta, üzerinde Akşener’in fotoğrafının bulunduğu ve Başakşehir Belediyesi’ne bağlı olduğu iddia edilen ekipler tarafından saldırıya uğrayan karavanın önünden bir açıklama yaptı.

“İktidarın rant aygıtı, her gün ülkemizin yeşilini, mavisini, güzelliğini öğütmeye, yerle bir etmeye devam ediyor. Kaz Dağları’nda, Muğla’da, Ordu’da devam eden, ranta dayalı talan ve doğal güzelliklere düşmanlık sadece İç Anadolu’da, Karadeniz’de değil; asıl İstanbul’un göbeğinde gerçekleşiyor” dedi.

Kavuncu, “Başakşehir 1. Kısım Mahallesi’nde yer alan iki alışveriş merkezinin ortasından geçen yol sebebiyle Başakşehir Belediyesi’ne dava açıldı ve dava, Başakşehir Belediyesi’nin 23 milyon Türk Lirası ödeme yapması kararıyla sonuçlandı.

Belediye bu yolu kapattıktan sonra, alternatif bir yol açmak için, bugün burada bulunduğumuz Defne Park’ı kamulaştırarak yol geçirmek istiyor. Üstelik bu girişim, alternatif olabilecek hazır yollar varken gerçekleştirilmek isteniyor.

Başakşehir Belediyesi 19 eylülde, hızlıca bir oldu bittiyle bu kararını uygulamaya soktu ve parkın etrafını çevirdi. Üstelik belediyenin belirttiği ilk projede görüyoruz ki; Defne Park’ta yer alan 30 senelik ağaçlara kıyılmak istenmektedir” dedi.

“MÜCADELEMİZİN AMACI AZ KALAN NEFES ALABİLDİĞİMİZ YERLERİ KORUMAK” 

İYİ Parti Başakşehir İlçe Başkanlığının başlattığı imza kampanyasıyla kamuoyu yaratıldığını belirten Kavuncu, “Toplanan 250 ıslak imza ile belediyeye itiraz edildi, bunun üzerine 28 Eylül’de geri adım atarak yeni bir proje açıklayan belediyenin; ağaçların yerine yürüyüş yolu ve K9 köpek eğitim alanı olarak sert zemin oluşturulmak istediği anlaşılıyor.

Drone çekimleri ile ağaç tespiti yapılan parkta; tek bir ağaç dahi kesilmeden açıklanan projenin uygulanması için çevre nöbeti tutmaya devam edecektir. Mücadelemizin amacı Başakşehirlinin olan 23 milyonun TL’nin ödenmemesi, aynı zamanda az kalan nefes alabildiğimiz yerleri korumak ve Başakşehirlinin hafızasında yer eden 30 yıllık ağaların da kesilmemesidir.

Gördüğünüz gibi, doğa ve ağaç düşmanlığının kan emici dişlilerine karşı Başakşehir İlçe Başkanlığımız, gayet demokratik ve hukuki bir mücadele yöntemi uyguladı” ifadelerini kullandı.

“HERKES HADDİNİ, YERİNİ BİLSİN!”

Başakşehir Belediyesine bağlı olduğu iddia edilen ekiplerin, İYİ Parti’nin çalışmalarına engel olmaya çalıştığını aktaran Kavuncu, “Bir grup kendini bilmez, haddini, sınırını bilmez görevli geldi ve karavanımızda bulunan Genel Başkanımızın fotoğrafına zarar verdi. Bu alçaklık yetmedi, Defne Park girişindeki Atatürk’ün sözünün bulunduğu pankartı da sökerek gasp etti.

Bütün bu alçaklık, emniyet tarafından tespit edilmiş ve hukuki her türlü mücadele başlatılmıştır. Hiç kimse ama hiç kimse, Ulu Önderimiz Atatürk’e ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e hadsizlik, terbiyesizlik yapamaz.

Başakşehir Belediyesi’ne buradan sesleniyorum. Bünyenizdeki o partizanları üzerimizden çekin! Genel Başkanımıza yapılan bu saygısızlığın sorumluları için gerekeni yapın!

Yoksa biz, buradaki saygısızlığı unutmayacağız ve gerekeni kendimiz yapacağız. Herkes haddini, yerini bilsin!” dedi.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam