Reklam
Reklam

Ayşe Tuğba Temel Öğretmenlerimizden Özür Diledi.

Keskin kalemi ile sözleşmeli öğretmenlerimizin çektiği sıkıntıları dile getiren Yazarımız Ayşe Tuğba Temel meselenin çözüme kavuşması adına kaleme aldığı "Özür dilerim öğretmenim" makalesi yankı uyandırdı.

Ayşe Tuğba Temel Öğretmenlerimizden Özür Diledi.
11 Haziran 2020 - 22:31

Uzun süredir seslerini sosyal medyada duyurmaya çalışan sözleşmeli öğretmenlerin durumu yazar Ayşe Tuğba Temel'i huzursuz etti.
Cehaletin düşmanı olan öğretmenlerimizi yılda bir gün göklere çıkaran siyasilerimizin, sözleşmeli öğretmenlerin durumuna el atmaması karşısında oluşmuş olan kamuoyuna bir destekte Temel'den geldi.

"Özür dilerim öğretmenim" Başlıklı makalesiyle siyasete, hükümete, bakanlığa çağrıda bulunan Tuğba Temel bireyselde olsa öğretmenlerimizin yaşadığı bu haksızlığı dile getirip konuşması gerektiğini savunurken, mutlaka sözleşmeli öğretmenlerimizin bu durumunun düzelmesi gerektiğini işaret etti.

İşte yazarımızın destek Makalesi.


ÖZÜR DİLERİM ÖĞRETMENİM...

Uzun bir süredir köşe yazısı yazmıyorum.
Zira ülkemizin içte ve dışta boğuştuğu sorunlara bakınca bu ortamda sessiz kalmayı yeğledim.
Covit bizi mecburi ikamete zorlayınca, Ülke gündemini daha yakından takip etme şansımız oldu. 

Uzun bir süredir kullanmadığım Twitter hesabını kullanmaya başladım. Yazılanları okumak, varsa bir fikrim katkıda bulunmaktı amacım.  Bir gurup dikkatimi çekti ısrarla yazıyorlar, yazdıklarındaki üslup gerçekten muazzam. Merak ettim daha yakınen takibe aldım. İsimleri ücretliöğretmenler. Allah Allah ücretli öğretmenlik nasıl oluyor?

Bir dokun bin ah işit!!!
İşin iç yüzünü öğrenince kendimden utandım. Nasıl böyle birşeyi duymayız, görmeyiz? Öğretmen açığını kapatmak adına insanları asgari ücret altında çalıştır, Ssk larını yarım göster, hiç bir sosyal güvence verme, Okulda ayrıma tabi, öğrenciye karşı mahcup bir topluluk.

Gel sen bu insanlardan sağlıklı bir eğitim vermelerini bekle. Düşünüyorum aklım almıyor. Bu insanlar 3-5 kuruş paraya ne yiyecek, ne alacak, servis ücreti mi vericek evinimi geçindirecekler. Allah aşkına biri açıklasın bu nasıl bir iştir? 

Öğretmen toplumun can damarıdır. Hepimizin bu günlere gelmesinde ailelerimiz kadar etkisi olan, kişilik ve karekterimizin gelişmesini sağlayan, Topluma faydalı bireyler olmamızı sağlayan en önemli etkendir. Onlar bize eğitim adına verilebilecek her şeyi vermiş biz Devlet olarak onları ayrıma tabi tutup, işine gelirse çalışırsın mantalitesi ile resmen sömürmüşüz. Bu konuda yönetenler suçlu biz ise daha suçluyuz. Nasıl görmeyiz, nasıl duymayız?

İşte bu nedenle yazımın başlığını Özür dilerim diye attım. Özür diliyorum tüm ücretli öğretmenlerimizden. Ve söz veriyorum tek kalsamda bu yanlışlığın düzeltilmesi, kadro imkanı sağlanması, ücretli öğretmenlerimizin de hak ettikleri yaşam standartında maaş ve sosyal haklarını alması için sonuna kadar mücadele edeceğim.

Bu satırları okuyan herkesten ricam, elinizi vijdanınıza koyun ve düşünün...
Sizde ücretli öğretmen olabilirdiniz.!!!

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum