Reklam
Reklam

Ayşe Tuğba Temel Nerede Kalmıştık Dedi !

Türk Milliyetçilerinin yakından takip ettiği yiğit Asena Ayşe Tuğba Temel özlenen yazıları ile tekrar takipçileri ve genç Asena'lara örnek olacak yazılarla www.haberpars.com 'da.

Ayşe Tuğba Temel Nerede Kalmıştık Dedi !
10 Haziran 2020 - 22:34

Uzun bir süredir köşe yazısı yazmıyorum.
Zira ülkemizin içte ve dışta boğuştuğu sorunlara bakınca bu ortamda sessiz kalmayı yeğledim.
Covit bizi mecburi ikamete zorlayınca, Ülke gündemini daha yakından takip etme şansımız oldu. 

Uzun bir süredir kullanmadığım Twitter hesabını kullanmaya başladım. Yazılanları okumak, varsa bir fikrim katkıda bulunmaktı amacım.  Bir gurup dikkatimi çekti ısrarla yazıyorlar, yazdıklarındaki üslup gerçekten muazzam. Merak ettim daha yakınen takibe aldım. İsimleri ücretliöğretmenler. Allah Allah ücretli öğretmenlik nasıl oluyor?

Bir dokun bin ah işit!!!
İşin iç yüzünü öğrenince kendimden utandım. Nasıl böyle birşeyi duymayız, görmeyiz? Öğretmen açığını kapatmak adına insanları asgari ücret altında çalıştır, Ssk larını yarım göster, hiç bir sosyal güvence verme, Okulda ayrıma tabi, öğrenciye karşı mahcup bir topluluk.

Gel sen bu insanlardan sağlıklı bir eğitim vermelerini bekle. Düşünüyorum aklım almıyor. Bu insanlar 3-5 kuruş paraya ne yiyecek, ne alacak, servis ücreti mi vericek evinimi geçindirecekler. Allah aşkına biri açıklasın bu nasıl bir iştir? 

Öğretmen toplumun can damarıdır. Hepimizin bu günlere gelmesinde ailelerimiz kadar etkisi olan, kişilik ve karekterimizin gelişmesini sağlayan, Topluma faydalı bireyler olmamızı sağlayan en önemli etkendir. Onlar bize eğitim adına verilebilecek her şeyi vermiş biz Devlet olarak onları ayrıma tabi tutup, işine gelirse çalışırsın mantalitesi ile resmen sömürmüşüz. Bu konuda yönetenler suçlu biz ise daha suçluyuz. Nasıl görmeyiz, nasıl duymayız?

İşte bu nedenle yazımın başlığını Özür dilerim diye attım. Özür diliyorum tüm ücretli öğretmenlerimizden. Ve söz veriyorum tek kalsamda bu yanlışlığın düzeltilmesi, kadro imkanı sağlanması, ücretli öğretmenlerimizin de hak ettikleri yaşam standartında maaş ve sosyal haklarını alması için sonuna kadar mücadele edeceğim.

Bu satırları okuyan herkesten ricam, elinizi vijdanınıza koyun ve düşünün...
Sizde ücretli öğretmen olabilirdiniz.!!!

Selam ve dua ile..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Halis EKMEN
    7 ay önce
    Emektar Ücretli Öğretmenler olarak sizlere müteşekkiriz. Kaleminize sağlık. Sizin gibi vicdanlı insanları tanımak, yanımızda olduklarını bilmek mutluluk verici. Var olun.