Arev Vakfı okulları göz kamaştırıyor.

Yeni dönem eğitim programlarına geleceğin en önemli mesleği ön görülen Dron pilotluğu dahil edildi.

Arev Vakfı okulları göz kamaştırıyor.
22 Haziran 2020 - 00:22

Arev vakıf başkanı Beylikdüzü kurucu belediye başkanı Vehbi Orakçı eğitimde kaliteyi en üst seviyeye çıkarmada olan kararlılığını sürdürüyor.

Yeni eğitim yılına bir önceki yıla göre bir kaç kademe atlamış olarak giren Arev eğitim kurumları belki yıl sonunda ülkenin en iyi eğitim veren kurumları arasında ilk sırayı alarak parmakla gösterilecek bir okul olacak.
Vakıf başkanı Orakçı' nın ve seçkin öğretmen kadrosu ile yenilenen okullar öğrencilerinin arzuladığı hale gelmenin gururunu yaşıyor.

Bu yıl sonunda öğrencilerinden ülke genelinde büyük başarı hedefleyen Arev eğitim kurumları "öğrenmeyen öğrenci olamaz öğretemeyen okul olur" mantığı ile hareket edeceklerini ve her bir öğrenci üzerinde ayrı çalışmalar yapılarak eğitimde eksik kalan öğrencilerin problemlerine eğilerek nedenlerini sadece rehber öğretmen raporları ile değil, gerektiğinde diğer sorunların çözümü için yaşadığı çevre, Aile içi yaşam, adaptasyon eksikliği, algı problemi gibi konularıda minimize edecekleri hususunda karalılıkları sürüyor.

Bu gibi tesbit edilen öğrencilere ayrıca zaman ayrılacağı konusunda çalışma olacağı bellirtilirken, Örnek okul olma hedeflerini mutlaka koruyacakları hususu ise şimdiden kurum personelinde heyecan yaratmış olarak görüldü.

Ülkemizde bütün eğitim kurumlarının Arev eğitim kurumları seviyesine gelmesi ile kaliteli eğitimin yakalanacağı aksi taktirde ücret karşılığı alınıp rafa kaldırılan diplomalar ile diplomalı cahiller ordusuna sahip oluruz.

Analiz Haber Erdem Karabulut.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum