Reklam
Reklam

AREV Vakfı Okulları Göz kamaştırıyor.

Dünya genelinde eğitime büyük darbe vuran Covit 19 Corona virüs dolayısı ile ara verilen eğitimde boşlukların yerinin doldurulması için veliler bir koşuşturmaca içinde eksik alınan eğitim için çare aramakta.

AREV Vakfı Okulları Göz kamaştırıyor.
13 Haziran 2020 - 19:54 - Güncelleme: 14 Haziran 2020 - 00:31

   İşte tam bu noktada Beylikdüzü ilçesinde eğitim kalitesi ile örnek gösterilen AREV vakfı okulları, Beylikdüzü ilçe sakinleri için devrim niteliğinde projelere imza atarak başta eğitimde kaliteyi  ve eksik geçen eğitim dönemi için verilen arayı telafi etmek için şimdiden tedbirler almaya başlamış görünüyor.

İlçede açılan Arev vakıf okulları kalitesini en üst sıralara yükseltmek için tüm çalışanlarıyla şimdiden uğraş veriyor..

Beylikdüzü kurucu belediye başkanı olarak siyasetçilerin gıpta ile baktığı Vehbi Orakçı, Başkanlığı dönemde ilçe için yaptırdığı ve yapılmasına vesile olduğu okullar dolayısı ile eğitime verdiği hizmet ve önem ilçe halkı tarafından takdirle karşılanmaktadır.

Orakçı hala en başarılı siyasetçi olarak hafızalarda yerini korurken Beylikdüzü ilçesinde kendisinden sonra siyasette söz sahibi olan bir çok siyasinin ise adı unutulmuştur.

Başarılı siyasetçi ve iş adamı Orakçı, ilçe halkı yararına kurduğu Arev vakfı ile eğitim kervanına İlk, Orta, Lise okullarını dahil ederek, ilçe halkına eğitim kalitesini getirerek önemli bir açığı kapamış oldu.

Eğitim için hiç bir yatırımdan kaçınmayan Orakçı, kaliteli bir eğitim ile geleceğimiz teminat altına alınabilir diyerek kaliteli eğitim için hiç bir masraftan kaçınmıyor.

Özel okullar arasında çok yakında ilk sıraya çıkmayı hedefliyen Arev okulları kaliteli eğitim için bir çok araştırma yaparak sıradışı bir eğitim kalitesini hedefliyor.

Eğitim için gösterdiği ciddi çaba ise, yine siyaseti ve siyasetçileri geride bırakarak hizmete devamı tercih etmiştir şeklinde ilçe halkı tarafından yorumlanmaktadır.

Arev vakfı bünyesinde ailelere yönelik bir çok konuyu ilçe milli eğitim ile masaya yatırıp ilçe halk eğitim ile ortaklaşa bir çok konuda eğitim seminerleri vermeye devam etmektedir.

Bir çok özel okulun bu tür eğitimleri sertifikalandırarak ücret karşılığında yaparken, Arev vakfı, vakıf olarak hazırladığı hiç bir eğitimi için bedel almadığı gibi özellikle hazırlanan sertifika programları için sertifika bedeli talep etmemeyerek özel okullar ve vakıflar arasında bir ilki yapmaktadır.

Kadına yönelik şiddet, Öfke kontrolü, Eğitimin ailedeki rolü gibi programlarla halkı bilinçlendirirken, benzeri bir çok panel ve sertifika programını bedelsiz yaparak halkın bilinçlenmesini sağlayan Arev vakfı ve Başkanı Vehbi Orakçı beylikdüzü halkı tarafından siyasi düşünce aranmaksızın takdir görmektedir.

Bir çok siyasetçi ve eğitimcinin Corona virüs günlerinin tedbir olarak  kısmen sona ermesi ile yazlık ve tatil beldelerine kaçarken onun İlçe sakinleri ile sık sık bir araya gelerek eğitimin önemine değinmesi, Çocuklarla kendi çocukları gibi sevgi yumağı oluşturması örnek bir tutum olarak ilçe halkının hafızalarında uzun süre kalacağa benzemektedir.

Geçtiğimiz hafta ilçenin en kalabalık bir sitesi olan Barış mah yeşil Flamingo sitesinde küçük büyük yüzlerce çocuk ile bir araya gelerek çocuklar ile yaptığı eğitim sohbetini takdir etmemek mümkün değildir.

Tarihten (sokollu) Sokulu mehmet paşanın Enderun okullarında nasıl yetiştiğini ve ülkemizde başarılı sadrazamlık (Başbakanlık) yaptığını çocukların anlayacağı bir dil ile anlatımı başta çocuklar olmak üzere aileleri mutlu etti.

Hazır bulunan ailelere çocuklar için vereceği bir önemli projeyi açıklarken mevcut ailelerin şaşkınlığı görülmeye değerdi.

Bu önemli proje için Arev Vakfı eğitimcilerine talimat verirken öğrendiğimiz proje yakında www.haberpars.com ayrıcalığı ile paylaşılacaktır.

Teşekkürler Arev vakfı, Teşekkürler Sn.  Vehbi Orakçı..


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum