Reklam
Reklam

Acun Ilıcalı Türk Toplumunu Test Etti.

Türkiye'nin akşamları virüs günleri eğlencesine dönen Survivör adlı programda Türk toplumunu canlı olarak SMS ile test eden Acun ILICALI sonuçlara kendisi'de şaşırdı.

Acun Ilıcalı Türk Toplumunu Test Etti.
26 Mayıs 2020 - 11:57

Yarışmacılara seçtiği sorularla Türk toplumunun adeta yapısını, karekterini, duruşunu, örf ve adetlere bağlılığını test edercesine sorduğu sorulara gelen yanıtlar, başta Acun Ilıcalı olmak üzere herkesi şaşırttı.

Yıllarca yazar ve çizerlerin Akademik kalemlerin toplum yapısının değiştiğini ifade etmelerini görmezden gelen ilgililerde, Acun Ilıcalı'nın sorduğu sorulara gelen yanıtları öğrenince bir takım önlemler alacağı konusunda toplumun beklentileri olacaktır.

SMS ile cevap verilmesini istediği sorulardan birisi şöyle. " Toplu taşıma araçlarında başkasına yer vermemek için uyur numarası yaptınızmı" Bu soruya Türk milletinin vereceği yanıt için insanlar ekran başına kilitlenip merakla yanıt beklerken gelen yanıt şok etkisi yarattı.

Her iki insandan birisinin samimi olarak verdiği yanıtta evet bu hareketi yaptım oldu.

Çok sık dile getirilen toplumumuzun özellikle gençlerimizin toplu taşıma araçlarında yaşlılarımızı görmezden geldikleri, Hasta ve ayakta duramayan, Hamile ve çocuklu bayanlara yer verilmediği dile getirilirken bir çok akademisyen böyle olmadığını savunurken, bir çok STK ve kanaat önderi toplumun hala örf ve adetlerine bağlı olduğunu ifade ediyordu.

Bir yarışmada üstü örtülü yapılan bu deney soruda, toplumumuzun gerçek yüzü ortaya çıkmış oldu.
Bir anda yaklaşık üç milyon kişinin takip ettiği bu deneyin, Başta ülkeyi yöneten siyasiler olmak üzere, Eğitim Bakanımızın, Anne - Baba'ların bu konuda adımlar atarak yetiştirilen gençler üzerinde acil bir eylem planının devreye sokulması gerektiği konusunda ortak çalışma kararı almalıdır.

Eğer yetiştirilen geleceğimiz olan bu gençlerimize toplum kural ve kaideleri, Türk Örf Adetleri, Tarihi geleneklerimiz hatırlatılmaz ise bu gün her iki kişiden birinin yer vermediği yaşlılarımız, Hastalarımız. hamile ve çocuklu kadınlarımız gelecek yıllarda toplu taşıma araçlarını kullanamaz hale gelecektir. 

Katılımcıların SMS yanıtları ile ortaya çıkan bu sonuçla beraber Yarışmacılarında evet zamanla cam kenarına oturup uyuma numarası, telefonumla oynayarak etraftan soyutlanmam, olmuştur ifadelerine toplum olarak geldiğimiz noktayı gözden geçirmemize vesile oldu.

Teşekkürler  Acun Ilıcalı Milletimizin geldiği gerçek noktayı topluma göstermiş oldun.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum