Reklam
Reklam

ABUBEKİR KURŞUMOV Avrupa'nın En Büyük Cami'sini İnşa Ediyor.

Avrupa'nın En Büyük Camii Projesini Aldı.

ABUBEKİR KURŞUMOV Avrupa'nın En Büyük Cami'sini İnşa Ediyor.
02 Temmuz 2020 - 11:30 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 12:18

Peki Kimdir Bu Ahıska'lı.

14 kasım 1944 senesinde Ahıskanın Adigön ilçesine bağlı Zarzma köyden Orta Asya’ya sürgün olan aileden geliyor. Özbekistan’da doğulan babası Sarval ve anası Mevlüde 1989’da Fergana olaylarından sonra Sovyetler birliği içerisinde Çeçenistan cumhuriyetine göç ederler. 

SSCB, Çeçenistan, 27 kasım 1990 doğumlu AbuBekir Ahıskalı Türk aileden geliyor. Sovyetler birliği dağıldıktan sonra 1995’te Rusya’nın Stavropol bölgesi, Bugulova köyüne taşınır ve bu köyde okula gider.

2008 senesinde ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra, Pyatigorsk şehrinde Kuzey Kafkasya Federal Üniversitesi, Endüstri ve İnşaat Mühendisliği fakültesini kazanır, paralel olarak İnşaat Uzmanı Ekonomi ve Yönetim okur. 2013’te başarıyla Üniversiteden mezun olduktan sonra, devletin farklı ve önemli projelerinde basit mühendisten genel müdüre kadar başarıyla yer alır. 

Projeler: (Pyatigorsk, AVM; Soçi, AVM; Soçi, Olimpik tesis; Rostov-on-Don, Stadyum Rostov-Arena-2018; Adler, FISHT Stadyumu; Mahaçkala, İslam Merkezi/Hz.Muhammed Camii).
Çalıştığı firmalar: (Esta Construction; Progress-M; Crocus Group; Alidar; KavkazStroyGrupp).

Günümüzde AbuBekir bey inşaat firma «KavkazStroyGrupp» sahibidir ve genel müdür olarak Rusya’nın Dağıstan bölgesinde dünyanın en büyük Camii projelerinden birini inşa etmektedir.

Geçmişteki tüm zorluklara rağmen kararlılığıyla, çalışkanlığıyla, azmiyle ve sabrıyla hayatta yüksek başarı elde etmiştir.
Vatanına, milletine, kültürüne ve öz geçmişine çok bağlıdır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum